Правозахисники: українська влада ігнорує численні рекомендації ООН

12 Березня 2013, 10:00

«Важливо, що не прийнятими залишились рекомендації, в яких йдеться навіть не про ратифікацію, а про те, щоб Україна розглянула можливість ратифікації міжнародних угод», – йдеться у повідомленні.

Серед таких важливих рекомендацій правозахисники наводять неприйняття рекомендацій про ратифікацію важливих міжнародних договорів, таких як Римського статуту Міжнародного кримінального суду, Міжнародної конвенції про захист всіх осіб від насильницьких зникнень, Міжнародної конвенції про захист прав всіх трудящих-мігрантів і членів їх сімей, Конвенції Ради Європи про попередження і припинення насильства щодо жінок та побутового насильства Факультативного протоколу до Міжнародного пакту про економічні, соціальні і культурні права, Факультативного протоколу до Конвенції прав дитини та інших.

За словами правозахисників, можна зробити висновок про те, що уряд України не має наміру протягом наступних чотирьох років не тільки  ратифікувати вищезазначені міжнародні документи, а й робити будь-які спроби наближення до їх ратифікації.

«Не прийнятими також залишились деякі рекомендації щодо застосування принципів вибіркового правосуддя в Україні, що  показує небажання  уряду  визнавати цю проблему і тим більше – робити кроки, направлені на вирішення цієї проблеми», – повідомляється у зверненні.

 Крім того, для уряду України не прийнятими залишились більшість рекомендацій, які були направлені на захист від дискримінації ЛГБТ спільноти, щодо захисту прав жінок, досягнення гендерної рівності в сферах, де жінки не представлені або ущемлені і для жінок, які страждають від множинної дискримінації.

«Враховуючи важливість  рекомендацій, які не були прийняті, просимо уряд України все ж таки переглянути свою позицію щодо відхилених рекомендацій та здійснити кроки для вирішення основних проблем, які ставляться у цих рекомендаціях і зробити все можливе, щоб наблизити країну до їх виконання», – зазначають правозахисники.

Нагадаємо, рекомендації озвучили 24 жовтня під час слухання в рамках нового механізму Ради ООН з прав людини – Універсального періодичного огляду в Женеві.

Як відомо, рекомендації ґрунтувалися на зведеному звіті ООН про права людини в Україні, а також на доповідях неурядових організація, серед яких Міжнародна амністія, Українська Гельсінська спілка, Репортери без кордонів та Донецький меморіал.