Правозахисники назвали кількість вбитих РФ мирних громадян у Сирії – інфографіка

29 Січня 2018, 10:56

Правозахисна організація Сирійська мережа з прав людини (SNHR) повідомила, що сили РФ вбили щонайменше 5783 мирних громадян у ході військових операцій у Сирії, у період з 30 вересня 2015 по 31 грудня 2017 року. Відповідну статистику SNHR оприлюднила 27 січня, передає InformNapalm.

 

За даними правозахисників, серед убитих цивільних жителів були 1596 дітей і 992 жінки.

 

"Росіяни скоїли, щонайменше, 294 масові вбивства, вбиваючи по 5 і більше людей за один інцидент. Військовики РФ убили не менше 53 медичних працівників, провели 817 атак на життєво важливі цивільні об’єкти, з них 141 атака — на медичні заклади", – йдеться в повідомленні.

 

 

Крім того, як зазначає SNHR, Росія здійснила близько 217 атак з використанням касетних боєприпасів та 113 атак з використанням запалювальних боєприпасів.

 

"У результаті цих дій режим Башара Асада отримав перевагу в низці провінцій Сирії: в Алеппо, Хамі, околицях Дамаска, Дейр-ез-Зор і Рацці", – наголошує Сирійська мережа з прав людини.

 

За інформацією правозахисників, 2,3 мільйона сирійців стали біженцями.

 

"Міжнародна волонтерська спільнота InformNapalm покладає відповідальність за масові вбивства мирного населення Сирії не тільки на військово-політичне керівництво Російської Федерації, а й на членів екіпажів ПКС РФ. В ході OSINT-розслідувань волонтери сформували базу даних на 116 російських пілотів у Сирії", – зазначили у волонтерській групі.

 

 

Як повідомлялося 23 січня,  державний секретар США Рекс Тіллерсон заявив, що Росія відповідальна за триваючі хімічні атаки в Сирії проти мирних громадян, оскільки не забезпечила гарантій щодо знищення хімзброї.