НОВИНИ

Хімічні атаки в Сирії. У ООН заявили, що мають докази причетності обох сторін конфлікту

Інформація про конкретні випадки застосування зброї була зібрана за допомогою 12 держав-членів.

Організація Об'єднаних Націй має докази застосування урядовими військами та терористичним угрупованням "ІДІЛ" хімічної зброї в Сирії. Про це 7 листопада повідомив глава Спільного механізму ООН і ОЗХЗ Едмон Муле у ході виступу на засіданні Ради Безпеки ООН.

У доповіді наводяться оцінки, а також обґрунтовуються висновки по застосуванню терористами "Ісламської держави" сірникового іприту в Умм-Хоше в вересні 2016 року, а  силами Башара Асада бойового газу "зарин" у Хан-Шейхуні в квітні 2017 року.

За словами Муле, інформація про конкретні випадки застосування зброї була зібрана за допомогою 12 держав-членів, в тому числі Сирії. Експерти провели інтерв'ю з понад 30 свідками, розглянули понад 2,4 тис. фотографій та 1,2 тис. відео, прослухали близько 120 аудіозаписів та вивчили понад 630 документів.

Згідно зповідомленням, команди фахівців відвідали Дамаск та авіабазу Аль-Шайрат за сприяння сирійської влади.

Крім того, Спільний механізм отримав незалежний експертний аналіз та оцінки кількох визнаних міжнародних експертів. Таким чином, відбулася незалежна перевірка свідчень та надійність зібраної інформації. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.