«Як омбудсмен Лутковська відбулася. Вона позиціонувала себе як системну людину, що робить системні зрушення у проблемі, допомагає змінювати закони», – вважає Гройсман.
За його словами, «не можна сказати, що у багатьох сферах вже є конкретні досягнення, проте намагання вона робить».
«І щодо усиновлення, і щодо захисту прав дітей у закритих установах. Вона має досить непогані здобутки, у порівнянні з Карпачовою, щодо співпраці з громадськими організаціями. Те, що пані Карпачова тільки декларувала, що будинок на Інститутській стане домом із прав людини, тепер він став більш відкритим для громадських організацій», – зазначає правник.
Він вважає безперечним позитивом безкоштовне надання приміщення ГО для проведення семінарів, зустрічей тощо.
Відзначаючи професіоналізм Лутковської, Гройсман водночас зауважує, що омбудсмен «не дуже добре сприяє в допомозі конкретній людині».
«У цьому є мої особисті спостереження – вона може плідно приймати закони, ходити у Верховну Раду, до президента, але якщо в людини прізвище не Луценко, і тим більше, що за нього не попросили з Адміністрації президента (хоча вона заперечує цей факт, але є інші відомості про це), то дуже важко від Лутковської отримати допомогу конкретній людині», – зазначає експерт.
За словами Гройсмана, у Карпачової були проблеми з системною роботою, але якщо вона почала допомагати якійсь людині, то вела її до кінця, ходила замість неї до прокурорів. До того ж, робила це без піару.
«Так Лутковська допомогла ОлаОлу вже після того, як була величезна кількість звернень від громадських організацій. Але, наприклад, на жертв катувань пані Валерія не витрачає своїх сил. Так, вона була бюрократом, чиновником, який не звик, що людський біль можуть викладати на стіл», – вважає правозахисник.
Те ж саме стосується і ув’язнення Юлії Тимошенко.
«Як на мене, пані Лутковська недостатньо робить для того, щоб справедливість у цій справі взяла верх, але треба розуміти, що в неї не склалися стосунки з Юлією Володимирівною – насамперед політичного рівня. Хоча омбудсмен не повинен на це зважати», – зазначив Гройсман.
Також, на думку експерта, Лутковська повторила серйозну помилку Карпачової щодо кадрової політики. Хоча, на відміну від своєї попередниці, пані Валерія й омолодила свій колектив, що є позивним, але взяла на роботу багатьох колишніх міліціонерів.
«Якщо зараз подивитися, хто у пані Лутковської «рулить» питаннями національного превентивного механізму, то ви побачите, що це колишні міліціонери. До того ж, люди, які були задіяні в таких одіозних схемах за часів Луценка. І це дуже тривожно.
«Нещодавно в одеському СІЗО вбили людину, це відео було розповсюджене в інтернеті. Я вірю, що пані Лутковська знала про цей факт, але ніхто з офісу уповноваженого туди не приїхав. А чому? А тому, що вона взяла на роботу, що стосується катування, колишніх міліціонерів. До того ж, це люди, які були задіяні в одіозних схемах за часів Луценка. І це дуже тривожно», – зазначив Гройсман.
Як повідомлялось, на думку голови правління Української Гельсінської спілки з прав людини Євгена Захарова, Лутковська "втікає" від усіх питань, які вважає політичними.
Читайте також: Рік діяльності Лутковської: PR-активність і обережність у гучних справах
Сьогодні, 24 квітня, виповнюється рік з часу обрання Валерії Лутковської уповноваженим з прав людини Верховної Ради.