Зокрема, керівництво цих відомств видало спільний лист-вказівку, ціль якого – визначення жорстких меж і чіткого порядку при порушенні працівниками правоохоронних органів кримінальних справ у сфері економічної й службової діяльності.
"Керівники правоохоронних органів зобов'язані виключити випадки порушення кримінальних справ за фактами за наявності достатніх даних, що вказують на здійснення злочину конкретними особами, а також на підставі матеріалів дослідчих перевірок, під час яких вжито вичерпні заходи до встановлення осіб, що вчинили злочини", – зазначається в повідомленні.
Від сьогодні слідчі внутрішніх справ, СБУ й податкової міліції у разі узгодження постанов про порушення справ за фактами здійснення злочинів у цій сфері в триденний строк мають подати в прокуратуру обласного рівня обґрунтований висновок про законність ухваленого рішення.
Прокурори обласного рівня і їх заступники також зобов'язані в триденний строк надавати копії постанов про порушення фактових справ у Генпрокуратуру.
Протягом червня-липня буде організовано додаткове вивчення справ цієї категорії, що перебувають у слідчих прокуратури й в інших правоохоронних органів, з метою якнайшвидшого прийняття щодо них остаточних рішень.
Використання спеціальних засобів співробітниками правоохоронних органів – масок, шоломів – при проведенні слідчих дій, відповідно до вказаного листа, обов'язково має узгоджуватися з прокурором обласного рівня.
Як повідомлялось, наприкінці травня керівництво правоохоронних органів виступило за об'єднання органів з боротьби з економічною злочинністю в єдину структуру.
Нагадаємо, 15 листопада 2011 року Верховна Рада декриміналізувала низку економічних злочинів і злочинів у господарській сфері. Водночас, Верховна Рада відмовилася посилити кримінальну відповідальність за хабарництво в особливо великих розмірах або вчинене посадовою особою, що займає особливо відповідальне становище.
Водночас парламент відхилив виправлення до проекту закону, що припускало декриміналізацію перевищення влади або службових повноважень.
13 грудня Президент Віктор Янукович схвалив цей закон.
Експерти переконані, що цей закон «вмикає зелене світло» на реалізацію рейдерських схем.
Читайте також: Переділ власності починається вже сьогодні