Правоохоронці порушили провадження проти влади Сміли через зрив опалювального сезону

14 Листопада 2018, 14:55

Правоохоронці відкрили кримінальне провадження проти міської влади Сміли Черкаської області через несвоєчасний запуску опалювального сезону. Про це в середу, 14 листопада, повідомив віце-прем'єр-міністр Геннадій Зубко під час засідання уряду.

 

Водночас він заявив, що депутати Верховної Ради вже зареєстрували постанову про проведення перевиборів у Смілі. Зубко наголосив на необхідності прийняття закону щодо державного нагляду за рішеннями органів місцевого самоврядування.

 

"Людям треба  говорити чесно і відверто, що в них нема тепла тому, що відповідальні керівники міст невчасно встали, невчасно прокинулися, і вчасно отримавши кошти, не зробили того, що від них вимагалося – вчасно забезпечити опалення. Тому я вкотре закликаю до відповідальності на місцевому рівні. Хочу запевнити, що ті кримінальні провадження, які були відкриті, будуть доведені до суду, як стосовно безвідповідальності керівництва місцевого самоврядування, так і щодо розкрадання коштів на шляху до їх залучення у теплоенергетику", – підкреслив він.

 

Крім того, Зубко також висловив незадоволення розподіленням коштів, які виділяються на міський рівень.

 

"Уряд не влаштовує ситуація, коли на виплати премій працівникам міської ради виділялося 10 млн грн, в той час як на виплату боргу за опалення влада міста кошти не змогла знайти. Місцеві депутати впродовж 3-ох місяців шукали кошти, щоб дати гарантії для вчасного запуску опалення. Мова йде про 15 мільйонів гривень. Але у той же час, на стимулюючі виплати: за інтенсивність праці, за напруженість на роботі працівникам міської ради Сміли, кошти були знайдені. Преміювання на соціально-культурну сферу у 5 млн грн. теж виплачено. Тож, у мене виникає питання: чи ефективно розподіляються кошти, які виділяються на міський рівень? Я вважаю, що ні", – підкреслив віце-прем'єр.

 

14 листопада прем'єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив, що буде звертатися до Верховної Ради, щоб відсторонити від посади низку мерів через зрив опалювального сезону. Водночас він зазначив, що зараз вдалося розблокувати подачу тепла до всіх проблемних міст, окрім Сміли.