Пожежі під Чорнобилем. У МОЗ рекомендують залишатися вранці вдома

15 Квітня 2020, 10:46

Через пожежі в Чорнобильській зоні Міністерство охорони здоров'я рекомендує людям, що мають хронічні серцево-судинні або легеневі захворювання, залишатися вдома в ранковий час. Про це заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов, передає РБК-Україна.

 

Він зазначив, що радіаційний фон станом на 14 квітня в Житомирській, Київській областях та Києві – в рамках норми, складає 0,11 мікроренген в годину.

 

"В той же час ми бачимо підвищення часток горіння в повітрі. Тому радимо людям, які мають хронічні захворювання легень або серцево-судинне захворювання не виходити на вулицю в ранковий час, коли концентрація часток найвище в повітрі. Більше пити води, робити вологе прибирання, це дуже важливо для вашого стану здоров’я", – заявив Степанов.

 

Нагадаємо, пожежу у Чорнобильській зоні відчуження вдалося загасити 14 квітня, у чому дуже допоміг дощ.

 

Пожежа в Чорнобильській зоні спалахнула 4 квітня. У Державному агентстві з управління зоною відчуження наголосили, що рівень радіації унаслідок пожеж суттєво не змінився.

 

6 квітня поліція встановила зловмисника, за вини якого вогнем знищено 5 га Котовського лісництва на території зони відчуження. Це 27-річний житель села Рагівка.

 

Станом на 12 квітня пожежами були охоплені сотні гектарів в Чорнобильській зоні, вогонь почав добиратися до найбільш радіаційно забруднених частин зони відчуження.