НОВИНИ

Вогонь у Чернобильській зоні підходить до найбільш забруднених радіацією місць: фото з супутника

Член Громадської Ради при Державній агенції України з управління зоною говорить, що ситуація критична.

Станом на 12 квітня пожежами охоплені сотні гектарів в Чорнобильській зоні, вогонь почав добиратися до найбільш радіаційно забруднених частин зони відчуження. Про це свідчать фото супутникової мапи, передають Тексти

 

 

"Це означає, що крім диму, до населених пунктів може прилетіти суттєва кількість радіоактивних ізотопів, що перебували у зв'язаному виді у ґрунті та рослинах", - йдеться у публікації.

 

Ярослав Ємельяненко, член Громадської Ради при Державній агенції України з управління зоною, говорить, що ситуація критична: вогонь дістався до Прип’яті та знаходиться у двох кілометрах навпростець від сховищ радіоактивних відходів «Підлісний», де розташовані найбільш високоактивні радіаційні відходи всієї Чорнобильської зони, та від самої ЧАЕС.

 

Нагадаємо, пожежа в Чорнобильській зоні спалахнула 4 квітня. У Державному агентстві з управління зоною відчуження наголосили, що рівень радіації унаслідок пожеж суттєво не змінився.

 

6 квітня поліція встановила зловмисника, за вини якого вогнем знищено 5 га Котовського лісництва на території зони відчуження. Це 27-річний житель села Рагівка.

 

Станом на другу половину дня 7 квітня площа пожежі в Чорнобильській зоні збільшилася в три рази в порівнянні тим, що спостерігалося вранці. 

 

13 квітня уряд постановив виділити 44,862,9 тис. грн з резервного фонду Державного бюджету для гасіння пожеж у Чорнобильській зоні. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.