Потерпілий журналіст у справі Кучми заявляє, що суддя стала на бік екс-президента

12 Грудня 2011, 11:39

Про це йдеться у заяві Подольського, яку сьогодні, 12 грудня, на засіданні Печерського районного суду Києва зачитав представник журналіста Олександр Єльяшкевич.

Подольський заявив, що відмовляється брати участь у засіданнях суду через численні порушення його прав суддею Галиною Супрун.

«Після тих брутальних порушень моїх прав Громадянина, що гарантовані мені Конституцією України… Після того як вона у відповідь на мої намагання повернути судовий розгляд у правове поле зухвало поставила біля мене варту, озброєну вогнепальною зброєю та гумовим кийком…

Після всіх цих процесуальних знущань та цинічних погроз міліцейськими символами у мене не залишилося найменшого сумніву у тому, що суддя Г.Супрун розглядає справу упереджено в інтересах лише одної сторони – обвинуваченого. А це свідчить про те, що вона вже заздалегідь прийняла для себе рішення. Рішення – на користь Л.Кучми», – заявив Подольський.

Він припустив, що «позиція судді Супрун пов’язана з мотивацією, що має корупційні підвалини».

Подольський наголосив, що не довіряє судді Супрун, а тому надалі не братиме особистої участі у судових засіданнях за її головуванням.

Він доручив своєму представнику Єльяшкевичу бути присутнім у процесі, щоб і «надалі документувати порушення і зловживання владою судді Г.Супрун для використання цього епізоду серед інших доказів на процесі по злочинам Л.Кучми».

Журналіст висловив упевненість, що цю справу обов’язково розглядатиме Європейський суд з прав людини.

Також Подольський вимагав долучити цю заяву до матеріалів справи.

Нагадаємо, 21 березня Генпрокуратура порушила справу проти Леоніда Кучми за підозрою в причетності до вбивства Георгія Гонгадзе і незаконних діях стосовно журналіста Олексія Подольського. При цьому записи Мельниченка, зроблені потай в кабінеті Кучми під час перебування його Президентом, були визнані речовими доказами у цій справі.

Водночас Генеральна прокуратура поновила справу проти Мельниченка, порушену 2001 року «за розголошення державної таємниці». Цю справу було передано в СБУ, Мельниченко, ховаючись від переслідування, виїхав до Ізраїлю. Шевченківський районний суд Києва видав ордер на його арешт. Нині Ізраїльські спецслужби не випускають колишнього офіцера Управління державної охорони, майора запасу Служби безпеки України Миколу Мельниченка в Україну.