Посол США в РФ назвав умову скасування санкцій проти Росії

2 Грудня 2017, 22:00

Американські санкції щодо Москви будуть зняті після вирішення українського питання. Про це заявив посол США в Росії Джон Хантсман.

За його словами, головне завдання — зупинити насильство на Донбасі.

"Якщо ми зможемо вирішити питання з Україною, а саме — прийти до домовленості, яка влаштує обидві сторони, ми отримаємо позитивний результат", – сказав Хантсман.

Посол також додав, що США ввели санкції щодо Росії через ситуацію в Україні, тому що "це питання міжнародного права і територіальної цілісності", які важливі для Вашингтона і всього світового співтовариства. Хантсман розповів, що метою його роботи в Росії є рух вперед у процесі нормалізації відносин між Москвою і Вашингтоном. Посол вважає, що у Росії і США багато спільного.

Читайте також: У США набули чинності додаткові санкції проти Росії

"На концерті, в лабораторії або в космосі – у нас чудові стосунки. А в політиці і іноді в дипломатії ми так не співпрацюємо. І нам добре б взяти приклад, як ми будуємо мости у сфері науки, культури, технологій", – сказав дипломат.

Нагадаємо, коли Джон Хантсман лише був кандидатом на посаду нового посла США в Росії пообіцяв, що у разі призначення буде відстоювати в Росії американську позицію щодо відновлення цілісності України.

Хантсман вважається прихильником "жорсткої лінії" щодо Росії. Він очолює експертно-аналітичний центр Atlantic Council. У нього є багатий досвід дипломатичної роботи: в 1992 році президент Джордж Буш-старший призначив Хантсмана послом в Сінгапурі. За даними Національної асоціації губернаторів, 32-річний Хантсман тоді став наймолодшим американським послом за останні сто років.