НОВИНИ

У США набули чинності додаткові санкції проти Росії

У Мінфіні пояснили, що деякі заборони в поправках до Директив 1 і 2 були визначені із затримкою та набули чинності 28 листопада 2017 року.

Офіс з питань контролю зовнішніх активів Міністерства фінансів США оголосив про набуття чинності поправок до прийнятих раніше директив щодо санкцій проти Росії, які скорочують терміни кредитування осіб і компаній в санкційному списку. Відповідне повідомлення Мінфін США поширив у вівторок, 28 листопада.

"Зміни стосуються поправок до Директиви 1 (охоплює фінансовий сектор – ред.) і Директиви 2 (енергетичний сектор – ред.), пов'язаних з українсько-російським питанням, що були прийняті 29 вересня 2017 року", - зазначили в американському Міністерстві фінансів.

У відомстві пояснили, що деякі заборони в поправках до Директив 1 і 2 тоді були визначені із затримкою та набули чинності 28 листопада 2017 року. Для того, щоб офіційно зафіксувати їх чинність, Мінфін видав так звану генеральну ліцензію.

Зокрема, відповідно до змін у Директиві 1 забороняється здійснювати операції, надавати фінансування або проводити інші грошові операції з визначеними термінами чи капіталом з компаніями, що перебувають під санкціями, на термін більше 14 днів. Раніше цей термін обмежувався 30 днями.

В енергетичному секторі згідно з поправками до Директиви 2 термін кредитування скорочується з 90 до 60 днів.

Нові обмеження запроваджені згідно з розділом II Закону про боротьбу з російським впливом у Європі та Євразії 2017 року (CRIEEA), повідомили в Міністерстві фінансів США.

Як повідомлялося, міністр закордонних справ Павло Клімкін раніше заявив, що в кінці січня 2018 року Міністерство фінансів США підготує розширений санкційний список проти Російської Федерації.

Тим часом помічник держсекретаря США Рекса Тіллерсона з питань Європи та Євразії Весс Мітчелл підч час зустрічі з президентом України Петром Порошенком заявив про готовність США посилити санкції проти Росії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.