«Наша позиція з самого початку була такою, що виборче переслідування пані Тимошенко та членів її партії неприпустимо. Ми неодноразово закликали звільнити її. Позиція США завжди офіційна і записується», – сказав Теффт журналістам на брифінгу в Харкові після зустрічі з Тимошенко, яка проходить курс лікування в Центральній клінічній лікарні «Укрзалізниці» № 5.
«Ми будемо повторювати цю позицію нашим колегам з українського уряду найближчі кілька днів», – додав він.
Посол зазначив, що зустріч з Тимошенко тривала близько півгодини.
«Ми передали їй найкращі побажання від держсекретаря США Хілларі Клінтон», – розповів Теффт.
У той же час, він відмовився розповісти, про що вони розмовляли з Тимошенко, але пообіцяв, що посольство поширить офіційну заяву за результатами зустрічі.
«Ми ще поширимо офіційну заяву, в якій відзначимо моменти, які хотіли б позначити. Ми передамо те, про що дізналися в результаті цієї зустрічі, нашому уряду у Вашингтоні», – сказав посол.
Теффт висловив подяку за можливість зустрічі з Тимошенко і припустив, що екс-прем'єр також була рада цій зустрічі.
У свою чергу, Мелія зазначив, що Тимошенко під час зустрічі виглядала енергійною.
«Я повинен сказати, що вона виглядала дуже енергійною і сильною, і її зачіска, її знаменита коса… сьогодні вона була з такою зачіскою», – сказав він.
Мелія зазначив, що перебуває в Україні з візитом, щоб продовжити діалог з урядом України з питань політичного діалогу та верховенства права, і вважав доречним зустріч з Тимошенко, так як в свої попередні візити (4 рази за 2 роки) він завжди з нею зустрічався.
За словами представника Держдепу, в ході зустрічі Тимошенко також висловила задоволення медичною допомогою, яку вона в даний час отримує в ЦКЛ № 5.
Як повідомлялося, 9 травня Тимошенко перевели з колонії в ЦКЛ № 5. Тактику і медикаментозне лікування екс-прем'єра в ЦКЛ № 5 визначає німецький лікар клініки "Шаріте" Лутц Хармс. Він також привіз із собою медикаменти для Тимошенко.
11 травня Тимошенко в лікарні відвідала президент Литви Даля Грібаускайте. Зустріч проходила в кімнаті для побачень більше 30 хвилин. Після цього президент Литви оглянула палату засудженої, поспілкувалася Хармсом, а потім відповіла на запитання журналістів.