"Хоча економічне становище України на даний момент обговорюється в різних форматах і не тільки з подачі України, сьогодні це не є ключовим пунктом у внутрішньополітичній порядку денному. Коли представники економічного блоку уряду говорять про курс гривні або про відтік капіталу, то це якраз те, що не тільки може посилити місцеві протести в разі дестабілізації обстановки, але і вплинути на терміни досягнення внутрішньополітичної компромісу", – заявивив Зурабов.
За його словами, та кількість документів, що планується до розгляду під час зустрічі – меморандумів, міжурядових угод, "дорожніх карт", "досить значна".
"Вони охоплюють широкий круг – співпраця у сфері високих технологій, сфери енергетики, нормалізацію взаємної торгівлі та усунення митних бар'єрів, що перешкоджають доступу українських товарів у Росію і російських – в Україну. Очікується підписання непересічного договору про сучасних інфраструктурних проектах. Буде також ухвалено низку документів у гуманітарній сфері", – пояснив посол.
Він зацважив, що існують домовленості з низки питань, "які в роботі, але при цьому вихід на їх рішення затягувався".
"Вони стануть тим конкретним внеском у нормалізацію внутрішньополітичної ситуації в Україні, який Росія вважає реальним проявом справжнього добросусідства", – заявив він.
Щодо можливості підписання Україною угоди про асоціацію з ЄС, Зурабов зауважив, що "необхідно розуміння причини, за якою українська сторона призупинила процес підготовки до її підписання ".
На думку російського Посла, повернення в режим підготовки до підписання угоди "став би повноцінним, якщо в результаті проведеної роботи занепокоєння, висловлені українською стороною щодо можливих наслідків від погіршення економічних відносин з Митним союзом, врахували у повній мірі".
"Безумовно, не можна виключити, що в ході переговорів не всі проблеми будуть вирішені, Саме тому Україна заявила про свої претензії на отримання економічної допомоги з боку ЄС, яка компенсувала б очікувані втрати від зміни структури товарообігу з країнами Митного союзу". При цьому він зазначив, що Брюссель, визнаючи наявність проблеми, "не поспішає ангажуватися щодо можливих розмірів допомоги".
Як повідомлялось, Росія вимагає від Януковича сприяти її додатковому фінансовому впливу на Україну
12 грудня Кабінет міністрів схвалив проект протоколу шостого засідання українсько-російської міждержавної комісії, підготовлений Міністерством закордонних справ України.
Засідання українсько-російської міждержавної комісії заплановане на 17 грудня в Москві.
Нагадаємо, екс-радник Владіміра Путіна Андрій Ілларіонов вважає, що нинішня антиукраїнська кампанія Росії нагадує абхазьку і південноосетинську у Грузії.