З чотирьох законів, необхідних для візової лібералізації з ЄС, які розглянули у парламенті вчора, 16 лютого, тільки два не мають заперечень з боку Представництва ЄС. Про це заявив голова Представництва Ян Томбінські.
«Я вітаю ухвалення у першому читанні законів про удосконалення засад діяльності Національної агенції України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (4056), та про удосконалення процедури арешту майна та інституту спеціальної конфіскації (4054). Обидва закони відповідають стандартам ЄС; я чекаю на схвалення обох версій законів у другому читанні», – йдеться у тексті.
Водночас Томбінські висловив розчарування ухваленим законом про електронне декларування.
«Новоухвалений закон про роботу електронної системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (3755), викликає розчарування; він не відповідає антикорупційним зобов’язанням, що їх взяло на себе керівництво України. Потрібно вдатися до негайних дій, аби створити ефективну систему перевірки декларування статків і забезпечити спроможність виконання своїх обов’язків Національною агенцією із питання запобігання корупції, спрямованих на перешкоджання та викриття корупції», – зазначили у повідомленні.
Окрім того, Томбінські має зауваження до змін до закону «Про прокуратуру».
«У проекті закону «Про прокуратуру» міститься й досі забагато дискреційної влади Генерального прокурора, що дозволяє йому відхиляти кандидатури на посаду Спеціалізованого антикорупційного прокурора, якого призначає незалежна відбіркова комісія. Подальші зміни у закон повинні владнати це питання, аби гарантувати повну незалежність Спеціалізованого антикорупційного прокурора», – додав у заяві посол.
Як повідомлялося, три зі згаданих законів Рада ухвалила у першому читанні та роззгляне у четвер, 18 лютого, в цілому. Водночас закон про електронне декларування ухвалили в цілому просто з голосу без тексту рішення.