«Стосовно України я не готовий дати кваліфіковану відповідь, приспіли санкції чи ні: треба глибше дослідити ситуацію. Але загалом, абстрагуючись від України, варто визнати, що санкції бувають дієвими. Світ знає такі випадки. Коли керівникам та їхньому найближчому оточенню відмовляють у праві подорожувати, це спрацьовує», – заявив Зімере.
Як приклад, він навів Бірму. Зімере розповів, що нещодавно у Парижі приймали лідера опозиції цієї країни Анн Сан Су Чжі.
«Ясно, що на її звільнення вплинули й санкції! Шлях був довгим, на його подолання потрібні були 18 років… Причин кілька: географічна віддаленість і той факт, що санкції від Європейського Союзу запроваджені були, але від Китайської Республіки – ні. Тому змін довелося чекати тривалий час», – розповів Зімере.
«Але навіть зовсім аутистичні режими рано чи пізно поступаються зовнішньому тискові», – наголосив він.
«Санкції також спрацювали в Південній Африці… Знову наголошу, що кажу на загальному рівні, але в той час, коли ключовим особам режиму та їхньому близькому колу відмовляють у праві подорожувати, справа рушає з місця», – зазначив омбудсмен.
Повний текст інтерв’ю із французьким послом з прав людини читайте тут.
Нагадаємо, Зімере двічі намагався отримати дозвіл на побачення із екс-прем’єром Юлією Тимошенко, проте так і не отримав дозволу.
Європейські чиновники не виключають введення санкцій проти українських чиновників у разі погіршання ситуацією із дотриманням прав і свобод опозиціонерів.