НОВИНИ

Європарламентар не виключає введення санкцій проти бізнесу Януковича

До України можуть бути застосовані санкції, якщо нині ув’язненні лідери опозиції не візьмуть участі у парламентських виборах восени цього року, вважає депутат Європарламенту Вернер Шульц. Про це він заявив в ефірі 5 каналу.

«Вибори не будуть справедливими, якщо певні люди не братимуть участь у цих виборах. Можливо, будуть і санкції – ми можемо розглянути, наприклад, бізнесові зв’язки пана Януковича, або ми можемо подивитися на махінації, які були пов’язанні з величезною корупцією при будівництві стадіону (НСК «Олімпійський») коли стадіон виявився на третину дорожчий, ніж було заплановано. Україна має дуже великі проблеми з корупцією», – заявив Шульц.

Нагадаємо, європейський комісар з питань розширення та європейської політики Штефан Фюле заявив, що Брюссель ніколи не пов'язував політичні умови підписання угоди про асоціацію з одним ім'ям, але пов'язує з тим, що «Україна провалила верховенство права та деякі аспекти фундаментальних прав і свобод».

У Європейській службі зовнішніх дій, главою якої є Кетрін Ештон, заявили, що не бачать можливості визнання парламентських виборів в Україні без участі в них засуджених лідерів опозиції.

Екс-президент Європарламенту Єжи Бузек також не виключав введення санкцій стосовно українських чиновників, хоча як і раніше сподівається, що для врегулювання взаємовідносин не доведеться йти на крайні заходи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.