Посаду уповноваженого у справах політв’язнів не проти обійняти омбудсмен Денісова – джерела

26 Червня 2019, 11:33

Посаду уповноваженого у справах політв’язнів не проти обійняти уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова. Про це повідомили джерела Тижня, йдеться в матеріалі Станіслава Козлюка «Хто звільнятиме в’язнів Кремля».

 

За їхніми даними, омбудсмен начебто намагається переконати Банкову, що може справлятися з новими обов’язками. А останнім часом нібито почала збирати заяви від українських політв’язнів про бажання бути обміняними.

 

Утім, така активність чинного омбудсмена викликає занепокоєння в частини людей, які мають стосунок до питання бранців Кремля.

 

«Якщо дивитися на взаємини тієї самої Лутковської з громадянським суспільством після Революції гідності, то вона більше орієнтована на права людини. А Денісова передусім політик. Не правозахисник. І нас влаштувала б Лутковська, але Денісова нібито претендує на посаду, хоче бути уповноваженою. Проте в неї вже є своя компетенція, вона уповноважена з прав людини! А нам треба людина, яка матиме стратегічне розуміння проблеми, шукатиме переговірників, залучатиме їх до перемовин із РФ, отримуватиме доступ до людей у тюрмах, забиратиме їх звідти. Це все дуже складно», — прокоментувала інформацію координаторка Медійної ініціативи за права людини Марія Томак.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»