Український тиждень № 26 (606) від 26 червня, 2019

Зміст номеру:
У четвер, 20 червня, у столиці Грузії Тбілісі вибухнули масові акції протесту, які тривають досі й супроводжуються періодичними сутичками з правоохоронцями.
Андрій Голуб
Світ
Тепер уже грузини навряд чи так легко заспокояться. Домінанта грузинського культурного коду — гордість. Або гідність, так нам зрозуміліше.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Тиждень обговорив із головою Верховної Ради Андрієм Парубієм ймовірні сценарії реваншу та засоби запобігання йому, а також результати діяльності влади за останні п’ять років.
Дмитро Крапивенко
Політика
Російський прем’єр прибув до Франції того самого дня, коли в Страсбурзі почалися дебати про повернення Росії в ПАРЄ
Алла Лазарева
Світ
Як кадрова політика президента Володимира Зеленського вплине на питання політичних в’язнів
Станіслав Козлюк
Політика
Чому все, що відбувається нині довкола Православної церкви України, закономірно й навіть корисно
Роман Малко
Суспільство
Під час другого оборонного хакатону Тиждень зустрівся з Герардом Елзінгою, керівником відділу частот та інфраструктури штабу контролю, управління та зв’язку штаб-квартири НАТО, щоб обговорити результати проведеного змагання, дізнатися деталі основних проектів Альянсу для України та перспективи співпраці з українським оборонним сектором.
Юрій Лапаєв
Світ
Ідеологічною основою існування тоталітарних суспільств стала система міфів, що активно впроваджуються в громадську свідомість і ретельно підтримуються ЗМІ, освітою, видовищами, масовою літературою, політичними заявами лідерів тощо.
Ігор Лосєв
Авторські колонки
Генералісимус Суворов в історії та символічному просторі України
Богдан Короленко
Історія
Що може запропонувати Україна на противагу міфу про «побєду русского оружія»
Ярослав Тинченко
Суспільство
Які перемоги могли б ушановувати сучасні українці
Павло Подобєд
Історія
Бажання пильно стежити за сильними світу цього, щойно ті оступляться, перетворюється на зловтіху. Анґелі Меркель, як практично нікому іншому, вдалося радикально відмежувати приватне життя від політичного. Цього їй не пробачать
Томас Шмід
Світ
Передвиборчу боротьбу в Стамбулі визначали фейкові новини. У кампаніях, які проводив табір Ердогана, опозиційного кандидата Екрема Імамоглу називали то греком, то невірним і майже завжди корупціонером
Тунча Оґретен
Світ
Чому путінська ідеологія — це перелицьована радянщина і чим вона небезпечна для України та Європи
Максим Віхров
Світ
Джошуа Вонґу було 17, коли він став, мабуть, найвідважнішим у світі учнем і вперше змусив супердержаву Китай опуститися на коліна. Сьогодні йому 22 й він хоче повторити свою перемогу. Вонґ має чітку стратегію.
Соня Ґіллерт
Світ
Були часи, коли інтелектуальне життя гуртувало людей далеко поза межами інтелігентських кіл та більш-менш освіченої публіки. Правдою також є те, що певна кількість інтелектуалів, мала і велика, аж до 1970-х років характеризувалася політичною позицією, що відповідала фазам великих викликів моменту.
Мішель В’євйорка
Авторські колонки
У вересні 2014 року мене запросили в комітет закордонних справ Палати представників Великої Британії.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Як часто зазнають катастрофи військові кораблі
Володимир Заблоцький
Світ
Як в Естонії вирішують проблеми свого «Донбасу»
Денис Казанський
Економіка
Російська пропаганда дуже вміло й цинічно попрацювала над жителями Донецької та Луганської областей.
Михайло Ухман
Авторські колонки
Ніщо часом так добре не ілюструє радикальну ідеологію, як теорія Кузанця про збіг протилежностей. Саме тому переконання, що два крайні крила політичної ідеології (праве та ліве) ніколи не сходяться, може слугувати показовим прикладом поспішного висновку.
Тарас Лютий
Авторські колонки
Християнські церкви об’єднуються заради діалогу щодо їхнього статусу в Єрусалимі
Майкл Бініон
Культура
Джерела імперської політики Москви та робота українців на її імперську ідею
Андрій Чуткий
Історія
Про наші театри за кордоном і закордонні в Україні
Олена Мигашко
Культура
Коли Олександра Бикова, якого в рідному Луганську знали як патріота й націоналіста, звинувачували в тому, що не служив в армії, він казав: мовляв, якщо буде війна, тоді й піду. Тому коли в місті почали захоплювати адміністративні будівлі, він одразу ж зателефонував у військкомат із питанням, як записатися добровольцем. Однак те, що почув, змусило його зібрати речі й виїхати з міста.
Єлизавета Гончарова
Суспільство
Літо цього року прийшло до мене несподівано, прийшло вчора, а я вже кілька тижнів жив у ритмі метеорологічного літа, бо за таким календарем 1 червня воно настало в Україні й на колишніх постсовєтських теренах.
ОНУХ
Авторські колонки