Порушення на виборах. Поліція відкрила 71 кримінальне провадження

21 Липня 2019, 22:10

Голова Національної поліціі Сергій Князєв повідомив, що наразі відкрито 71 кримінальне провадження щодо порушень на дострокових парламентських виборах. 

 

Так,  32 провадження відкрито через незаконне використання виборчих бюлетенів, дев'ять – підкуп виборців, вісім – неправдиві повідомлення про загрозу громадянам.

 

"З інших подій – це так звані гастролери, туристи або рибалки, в основному молоді чоловіки, які масово пересувалися по території України. Одні нібито їхали на риболовлю, і ми знайшли у них в багажнику біля виборчої дільниці предмети, зовні схожі на холодну зброю, біти, живці від лопат ", – зауважив він.

 

За словами першого заступника глави МЗС Сергія Ярового, в цілому день голосування в Україні пройшов спокійно, без серйозних інцидентів і системних порушень.

 

"У нас немає жодного постраждалого людини під час виборів", – зауважив він.

 

Зокрема, він відзначив, що було складено 66 протоколів про адміністративні порушення, в день голосування було зареєстровано 26 повідомлень про замінування.

 

Нагадаємо, станом на 15:00 поліція зареєструвала 1225 заяв та повідомлень, що стосуються виборчого процесу під час виборів у Верховну Раду.

 

Водночас системних порушень, які б могли вплинути на результати позачергових виборів народних депутатів, ЦВК наразі не зафіксувала.

 

Як повідомлялося, в Україні о 8:00 21 липня відкрилися виборчі дільниці, на яких відбувається голосування на дострокових парламентських виборах. Голосування триватиме до 20:00.

 

Зазначимо, що  21 травня президент Володимир Зеленський підписав указ "Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів". Про це йдеться на сайті глави держави. Президент постановив призначити позачергові вибори до Верховної Ради України на 21 липня 2019 року.