Портнова поновили на посаді професора у Київському університеті Шевченка, студенти готують акцію протесту

19 Червня 2019, 19:10

Ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Леонід Губерський відновив колишнього заступника глави Адміністрації президента Януковича Андрія Портнова на посаді професора кафедри конституційного права юридичного факультету. Про це йдеться в копіїї наказу ректора, що є в розпорядженні "Українських Новин".

 

Згідно з наказом, Портнов прийнятий на посаду професора і має приступити до обов'язків професора з нового навчального року – з 1 вересня 2019 року по 30 червня 2020 року.

 

Університетський оклад Андрія Портнова становитиме 14 753 гривні. Він є доктором юридичних наук, доцентом. Йому встановлена доплата за вчене звання – 25%, науковий ступінь – 25%, надбавка за почесне звання "Заслужений юрист України – 20%, надбавка за вислугу років – 10%.

 

Як зазначається, наказ про прийняття Портнова в університет підписано 14 червня.

 

Водночас студенти університету Шевченка запустили в фейсбуці флешмоб #ні_Портнову_в_КНУ і кличуть тих, хто не згоден з таким ходом подій на акцію під стіни вишу.

 

"Завтра, 20 червня, о 18:30 студенти і випускники Шевченка підходьте до рідних червоних корпусів. Ексзаступникові голови АП Януковича не місце в нашому виші!" – написала колишня студентка КНУ Марина Мірзаєва. 

 

Як повідомлялося, колишній глава Головного управління з питань судоустрою Адміністрації президента (АП) та заступник глави АП при Віктору Януковичу Андрій Портнов повернувся в Україну 19 травня 2019. 

 

Нагадаємо, у 2014 році після Революції Гідності Портнов виїхав з України. Проти нього були введені санкції.

 

У березні 2014 року Рада Європейського союзу ухвалила санкції проти 17 осіб з числа колишніх урядовців наближених до Віктора Януковича, які підозрюються в незаконному використанні бюджетних коштів. Серед осіб, які потрапили під санкції, був і Портнов. Пізніше, у 2015 році суд Люксембургу за позовом Портнова скасував введені проти нього санкції.

 

У 2015 році прокуратура відкрила кримінальне провадження проти Портнова за ч. 2 ст. 191 (присвоєння, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч. 1 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України.

 

Портнова звинувачували в тому, що він, використовуючи своє становище, отримав посаду керівника кафедри конституційного права у Київському національному університеті ім. Т. Шевченка, а також заволодів коштами університету.

 

До березня 2016 року слідство не змогло встановити осіб, які заволоділи коштами університету, тому кримінальне провадження було закрито.