НОВИНИ

Портнов повернувся в Україну

Колишній глава АП при Януковичі п'ять років жив закордоном.

Колишній глава Головного управління з питань судоустрою Адміністрації президента (АП) та заступник глави АП при Віктору Януковичу Андрій Портнов повернувся в Україну 19 травня 2019.

 

Зазначимо, Портнов прилетів у Київ 19 травня після 5 років життя закордоном.

 

"Друзі, більше п'яти років я не був у своїй країні. І сьогодні хочу дати впевнений сигнал тисячам людей, які покинули Україну, - час повертатися, будувати та відновлювати", - написав він.

 

Нагадаємо, Портнов був заступником глави АП та главою Головного управління з питань судоустрою АП при Віктору Януковичу. У 2014 році після Революції Гідності Портнов виїхав з України. Проти нього були введені санкції.

 

У березні 2014 року Рада Європейського союзу ухвалила санкції проти 17 осіб з числа колишніх урядовців наближених до Віктора Януковича, які підозрюються в незаконному використанні бюджетних коштів. Серед осіб, які потрапили під санкції, був і Портнов. Пізніше, у 2015 році суд Люксембургу за позовом Портнова скасував введені проти нього санкції.

 

У 2015 році прокуратура відкрила кримінальне провадження проти Портнова за ч. 2 ст. 191 (присвоєння, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч. 1 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України.

 

Портнова звинувачували в тому, що він, використовуючи своє становище, отримав посаду керівника кафедри конституційного права у Київському національному університеті ім. Т. Шевченка, а також заволодів коштами університету.

 

До березня 2016 року слідство не змогло встановити осіб, які заволоділи коштами університету, тому кримінальне провадження було закрито.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.