Президент України Петро Порошенко провів робочу нараду з представниками уряду, парламенту і фіскальних органів по розробці законодавчих пропозицій в сфері деофшоризації. Про це інформує прес-служба глави держави.
"Президент підкреслив, що першим кроком має стати приєднання України до міжнародної конвенції по забезпеченню доступу України до рахунків нерезидентів. Міністерство фінансів України та Державна фіскальна служба України повинні зробити необхідні кроки для забезпечення підписання та ратифікації відповідної угоди, що забезпечить доступ українських органів влади до рахунків українських резидентів в іноземних банках ", – йдеться в повідомленні.
Порошенко підкреслив свій рішучий настрій щодо внесення законодавчих змін у сфері регулювання бізнесу, пов'язаного з офшорними компаніями та створення умов та мотивації для легалізації бізнесу та справедливої плати податків. За його словами, на сьогоднішній день більше 30 країн приєдналися до цієї ініціативи.
- Читайте також: Порошенко розповів, як збирається боротися з офшорами
Наступним кроком, за словами президента, має стати забезпечення надходження податків від діяльності компаній, незалежно від того, зареєстровані вони в Україні чи за її межами, якщо вони прямо або побічно належать українському резиденту.
"Якщо український резидент не платить податки в Україні, це повинно розглядатися українським законодавством як ухилення від сплати податків і має тягнути за собою відповідальність", – підкреслив глава держави.
Порошенко зазначив, що відповідний досвід існує в багатьох країнах світу, "нам не потрібно винаходити велосипед і швидко ввести ці зміни в законодавство". Він також наголосив на необхідності надання Комісії з цінних паперів і фондового ринку можливості отримувати необхідний обсяг інформації для запобігання ухиленню від оподаткування.
Глава держави вкотре нагадав про важливість проведення судової реформи. Це стосується, зокрема, прийняття ініційованих президентом конституційних змін, які забезпечать оновлення і перезавантаження суддівського корпусу та впровадження нових стандартів судочинства, в тому числі для істотного поліпшення інвестиційного клімату в державі.
Порошенко запропонував присутнім також залучити до роботи цієї групи іноземних аудиторів, щоб напрацювати механізми, які не призведуть до збільшення податкового тиску і допоможуть поліпшити мотивацію і прозорість. Президент повідомив, що він незабаром планує винести це питання на обговорення Національної ради реформ, щоб сформувати завдання і скоординувати дії парламенту, уряду і президента. До складу робочої групи з розробки законодавчих пропозицій щодо деофшоризацію увійшли керівники та уповноважені представники Кабміну, комітету з питань податкової і митної політики Верховної Ради, НБУ, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, а також Державної фіскальної служби України.
Нагадаємо, 3 квітня з'явилося розслідування у рамках проекту Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів (ICIJ) та Центру з досліджень корупції та організованої злочинності (OCCRP). У ньому з-поміж іншого йдеться про те, що президент України Петро Порошенко в декларації про доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2014 рік не вказав інформацію про створення компанії на Британських Віргінських Островах.
У відповідь Порошенко заявив, що створив офшорну компанію Prime Asset Partners Limited на Британських Віргінських Островах не для уникнення від сплати податків в Україні, а з метою передачі бізнесу в управління банку Rothschild.