Порошенко ветував закон, який дозволяв військовим-контрактникам іти з армії в особливий період

27 Вересня 2016, 13:45

Президент України Петро Порошенко ветував закон №4689, що передбачає надання права мобілізованим військовослужбовцям укладати короткострокові контракти під час особливого періоду, а при закінченні терміну дії контракту звільнитися з армії, переукласти або достроково розірвати його. Про це повідомив заступник начальника Генштабу ЗСУ Володимир Талалай на брифінгу у вівторок в Києві.

"Зміни, які були внесені в текст закону (прийнятого Верховною Радою 12 липня 2016 року – Ред.), створили умови, при яких можуть бути створені негативні наслідки для обороноздатності держави", – сказав він.

За його словами, закон створював умови для одномоментного звільнення великої кількості військових, що "послабило б обороноздатність в зоні проведення антитерористичної операції".

Талалай поінформував, що Генштаб і Міноборони працюють над удосконаленням законодавства щодо проходження військової служби за контрактом в умовах особливого періоду.

Як повідомлялося, 12 липня Верховна Рада дозволила військовослужбовцям ЗСУ, які проходять службу на контрактній основі під час особливого періоду, при закінченні терміну дії контракту звільнитися з армії, переукласти або ж достроково розірвати його. Документ передбачав, що військовослужбовці, які підписали контракт зі ЗСУ, під час дії особливого періоду отримують право переукладати контракт терміном на 6, 8 або 12 місяців. Також вони мають право достроково припинити його дію, або ж після закінчення терміну служби звільнитися зі Збройних сил України.
Закон також дозволяє військовослужбовцям, які підписали контракти в період проведення АТО, "до завершення особливого періоду розірвати або підписати контракти заново".

Також у жовтні 2015 року Рада дозволила укладати короткотермінові контракти на шість місяців для служби в армії.