Порошенко створив Раду громадського контролю при НАБУ

15 Травня 2015, 17:05

Президент України Петро Порошенко підписав указ, яким затверджено положення про Раду громадського контролю при Національному антикорупційному бюро та положення про порядок формування зазначеної Ради. Відповідний указ від 15 травня опублікований на сайті глави держави.

Згідно з положенням, діяльність Ради громадського контролю спрямована на забезпечення прозорості та громадського контролю за діяльністю Національного антикорупційного бюро.

Її завданнями є розгляд інформації про діяльність, виконання планів і завдань НАБУ; делегування своїх представників до складу Дисциплінарної комісії Бюро і комісій, які проводять конкурс на зайняття вакантних посад в НАБУ; сприяння громадського обговорення проектів законодавчих та підзаконних нормативно-правових актів щодо діяльності бюро та висловлення позиції щодо фактів порушень законів, прав і свобод людини та громадянина працівниками НАБУ.

Рада громадського контролю формується на основі відкритого і прозорого конкурсу у складі 15 осіб.

Конкурс по формуванню її складу проводиться шляхом рейтингового інтернет-голосування громадян, які проживають на території України.

Термін повноважень Ради становить один рік, засідання проводяться у разі потреби, але не рідше одного разу в квартал.

Як повідомлялося, директором Антикорупційного бюро став Артем Ситник.

За словами Ситника, штат Антикорупційного бюро сформують лише влітку, а конкурс на заміщення посад в НАБУ транслюватимуть онлайн.

Читайте також: Антикорупційне бюро: найважливіші факти про новий орган.