Порошенко прокоментував суперечку з Угорщиною щодо закону про освіту

28 Серпня 2018, 17:42

Президент Петро Порошенко заявив, що Україна відстоюватиме свою позицію щодо мовної статті закону про освіту в дискусії з Угорщиною. Про це він заявив у вівторок, 28 серпня, під час виступу на нараді керівників закордонних дипломатичних установ України.

 

"На жаль, Будапешт намагається створити якусь паралельну реальність у відносинах з Україною. І ми, і угорці захищаємо мову. Хочу наголосити, що ми робимо це на своїй землі і чітко робимо це за міжнародними стандартами, прагнемо надати абсолютно рівні можливості всім національностям України. Я вважаю українську позицію достатньо обґрунтованою, Любов Василівно (Любов Непоп, посол України в Угорщині – Ред.), ви маєте підтримку Президента, щоб і надалі тримати цю позицію на угорському напрямку", – наголосив Порошенко.

 

За його словами, ситуації, подібні до тієї, що виникла з приводу закону про освіту з Угорщиною, засвідчують, наскільки потрібними є дружні надійні відносини з сусідами.

 

"Ми не можемо собі дозволити розкидатися друзями, але водночас ми не маємо права поступатися національними інтересами України. Сподіваюсь, це розуміють і наші сусіди", – наголосив президент.

 

Нагадаємо, у вересні 2017 року Угорщина вирішила блокувати будь-яке подальше зближення України та ЄС через підписання президентом України Петром Порошенком закону "Про освіту", а також попередила Україну про можливі санкції в разі невідкликання закону про освіту.

 

22 червня 2018 року міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що Будапешт більше не вимагає від України повної відмови від мовної статті закону про освіту.

 

16 липня 2018 року глава МЗС Угорщини Петер Сіярто повідомив, що Будапешт має "серйозний конфлікт" з Україною через закон про освіту, результатом чого стало блокування країною засідання комісії Україна-НАТО на рівні лідерів Альянсу.