Порошенко прокоментував оголошення Надією Савченко сухого голодування

4 Березня 2016, 14:49

Коментуючи оголошення українською льотчицею та нардепом Надією Савченко сухого голодування, президент Петро Порошенко відзначив, що Україна і він особисто подвоять зусилля для повернення її на Батьківщину. Про це інформує прес-центр глави держави.

«Ми подвоїмо зусилля для того, щоб повернути Надію додому. Це надзвичайно важливо, важливо для мене, важливо для України, важливо для кожного з нас», – підкреслив Петро Порошенко.

При цьому президент висловив тверде переконання, що в Росії немає справедливого суду.

«Цей фарс абсолютно не варто продовжувати», – зазначив він.

«Я прочитав її виступ, який мав бути оголошений Надією у суді. Незламна воля українки, не просто українки, а офіцера Збройних Сил України, яка зі зброєю в руках робила те, що має робити кожен українець – захищала рідну землю. Її незламність та її твердість сьогодні не лише створили образ – символ і забезпечили потужну підтримку всередині нашої держави. Сьогодні кожен українець пишається кожним українським Героєм. Серед цих справжніх Героїв одне з перших місць займає Надія Савченко», – наголосив Президент.

Всього, за весь час проведення антитерористичної операції, участь в бойових діях взяло близько 1200 жінок.

Як повідомлялося, Савченко офіційно оголосила з п'ятниці, 4 березня, сухе голодування до її повернення в Україну. 

Нагадаємо, Савченко в Росії обвинувачують у вбивстві двох російських журналістів, а також у незаконному перетині російського кордону. На початку лютого адвокат опублікував записи розмов про захоплення Савченко на Донбасі. 

25 грудня Ростовський обласний суд залишив народного депутата України, делегата ПАРЄ Савченко під вартою.

Тим часом, 2 березня стало відомо, що держобвинувачення Росії вимагає для Савченко 23 роки позбавлення волі в колонії загального режиму.