Порошенко: Повернути Україні статус ядерної держави – безвідповідально

13 Грудня 2014, 18:23

Україна не планує повертати статус ядерної держави. Про це заявив президент України Петро Порошенко в інтерв'ю австралійському телеканалу ABC.

"Ні, це було б абсолютно безвідповідально. Повірте мені, посиленням безпеки в сучасному світі у 21-му столітті є не ядерна держава. Це технологія 20-го століття", – заявив він.

"Ми можемо перемогти агресора тільки тоді, коли будемо єдині і коли весь світ демонструє саме те, що ми маємо наразі: солідарність з Україною", – додав Порошенко, відповідаючи на питання, чи не відчував він бажання, щоб Україна знову мала статус ядерної держави.

Як відомо, у 1994 році Україна відмовилася від статусу держави, яка володіє ядерною зброєю в обмін на гарантії безпеки з боку країн-підписантів: США, Великобританії та Росії. Усно текст договору підтримали також Франція та Китай.

Тим часом, сьогодні Росія не підтримує проведення консультацій на рівні країн-підписантів Будапештського меморандуму. Натомість президент РФ Владімір Путін упевнений, що нікому не спадає на думку розв'язувати зараз який-небудь конфлікт із Росією, бо вона є однією з найбільш потужних ядерних держав.