НОВИНИ

Нємцов: дії Росії дають Україні право повернути ядерний статус

Відмова Росії від консультацій по Будапештському меморандуму дає Україні право повернути ядерний статус. Про це на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook написав російський опозиціонер Борис Нємцов.

Він нагадав, що меморандум був підписаний в 1994 році Росією, Україною, США і Британією і фіксував без'ядерний статус України в обмін на гарантії територіальної цілісності і суверенітету країни.

"Анексія Криму та інтервенція на схід України грубим чином порушує зобов'язання Росії. По суті, дії Путіна ламають світовий порядок нерозповсюдження ядерної зброї і розв'язують руки Києву у створенні українських ядерних сил", – вважає політик.

На його думку, українські вчені мають достатньо кваліфікації, щоб створити таку зброю.

"Поки українців зупиняють Штати та ЄС. Але все може змінитися. А тепер питання. Скажіть, Росії треба було окупувати сусідню державу, щоб мати поруч ворога, який в будь-який момент може стати ядерною державою?" – підсумував Нємцов.

Як відомо, у 1994 році Україна відмовилася від статусу держави, яка володіє ядерною зброєю в обмін на гарантії безпеки з боку країн-підписантів: США, Великобританії та Росії. Усно текст договору підтримали також Франція та Китай.

Тим часом, сьогодні Росія не підтримує проведення консультацій на рівні країн-підписантів Будапештського меморандуму. Натомість президент РФ Владімір Путін упевнений, що нікому не спадає на думку розв'язувати зараз який-небудь конфлікт із Росією, бо вона є однією з найбільш потужних ядерних держав.  

Також нагадаємо, що за інформацією РНБО, на Донбасі діє щонайменше чотири батальйонні тактичні групи російських інтервентів.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.