Порошенко наказав припинити закриття поштових відділення та забезпечити доставку пенсій

12 Грудня 2018, 12:19

Президент Петро Порошенко наказав забезпечити доставку пенсій, припинити звільнення листонош та зберегти відділення в сільській місцевості. Про це він повідомив у середу, 12 грудня, передає прес-служба президента.

 

Так, він провів зустріч із міністром інфраструктури Володимиром Омеляном та генеральним директором ПАТ "Укрпошта" Ігорем Смілянським.

 

 

"Позиція перша, щоб ми не допустили збільшення тарифів на доставку пенсій. Це аж ніяк не має вплинути на пенсійне забезпечення найвразливіших верств населення", – наголосив він.

 

За його словами, це має бути здійснено, в тому числі завдяки підписанню угоди між Укрпоштою та Пенсійним фондом щодо гарантування доставки пенсій.

 

"Друга позиція, що ми маємо припинити закриття поштових відділень в селах, особливо у віддалених селах. Треба забезпечити їх підтримку за рахунок загального балансу Укрпошти", – підкреслив президент.

 

Водночас він повідомив, що ініціював внесення до державного бюджету 500 млн грн, які мають компенсувати збитки Укрпошти для доставки пенсій. Також Порошенко впевнений, що це має бути точно виконано в частині незакриття відділень на селі.

 

"Третя позиція – наказую вам припинити звільнення листонош. На сьогоднішній день ці 500 млн грн дозволять вам забезпечити і відповідне підвищення зарплати, і захистити листонош, особливо в селах. Бо це непросто доставка пенсій, це не просто доставка газет, журналів чи поштових повідомлень, або їхнє відправлення. Це є фактично, може, для когось, для людини похилого віку, єдиний зв'язок зі світом", – заявив президент.

 

Крім того, глава держави доручив першому заступнику глави АПУ Віталію Ковальчуку проконтролювати це питання в регіонах. Міністра інфраструктури він закликав проконтролювати питання із доставкою пенсій, збереженням відділень пошти та забезпеченням зарплат листонош.

 

Своєю чергою, Смілянський зазначив, що бере всі доручення до виконання.

 

Нагадаємо, 26 жовтня генеральний директор ПАТ "Укрпошти" Ігор Смілянський повідомив, що Укрпошта з 1 січня 2019 року не буде доставляти пенсії