Порошенко і Меркель домовилися про зустріч глав МЗС у “нормандському форматі”

21 Листопада 2016, 17:46

Президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову з канцлером Німеччини Ангелою Меркель, повідомляється на сайті глави держави.

Зазначається, що співрозмовники обговорили стан виконання Мінських домовленостей і підготовку проекту дорожньої карти.

«Сторони відзначили погіршення безпекової ситуації в регіоні. У цьому зв’язку наголошувалось на важливості дотримання російськими бойовиками режиму припинення вогню на Донбасі», – йдеться у повідомленні.

Сторони домовились про проведення наприкінці листопада зустрічі міністрів закордонних справ країн Нормандської четвірки.

Як повідомлялося, лідери країн «нормандського формату» на переговорах 19 жовтня погодили розробку та затвердження «дорожньої карти» щодо імплементації мінських угод, засновану на пропозиціях, внесених Берліном і Парижем. 

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс підтримує розробку такої дорожньої карти.

Президент Петро Порошенко повідомив 23 жовтня, що найближчим часом відбудеться зустріч радників лідерів країн "нормандської четвірки" для обговорення проекту "дорожньої карти" імплементації Мінських угод. Він нагадав, що робота з підготовки "дорожньої карти" має завершитися до кінця листопада.

Як заявляв міністр закордонних справ України Павло Клімкін, Україна і Росія не мають спільного бачення "дорожньої карти" врегулювання конфлікту на Донбасі.