Порошенко доручив узаконити військове вітання “Слава Україні!”

7 Серпня 2018, 14:15

Президент України Петро Порошенко доручив розробити законопроект, який передбачатиме заміну застарілого радянського військового вітання в Збройних силах України "Здрастуйте, товариші!" та "Бажаємо (бажаю) здоров’я!" на "Слава Україні!" та "Героям слава!". Про це повідомив міністр оборони Степан Полторак у коментарі Укрінформу.

 

"Президент України доручив підготувати зміни до закону України, яким затверджуються військові статути, тому що це визначається у військових статутах, як треба вітатися. Такі пропозиції готуються, і сподіваюся, що після виходу з канікул народні депутати приймуть це в цілому", – сказав керівник МОУ.

 

При цьому Полторак назвав раніше зареєстрований законопроект з цього приводу "сирим".

 

За його словами, новий законопроект уже практично готовий. Суб'єктом законодавчої ініціативи буде Президент України – Верховний Головнокомандувач Збройних сил.

 

Міністр також підтвердив, що під час військового параду в День Незалежності у Києві 24 серпня як військове вітання використовуватиметься "Слава Україні!" та "Героям слава!": "Під час проведення параду ми якраз покажемо, що це більш українське, більш наше".

 

Нагадаємо, 6 лютого 2018 року зробити обов'язковим для військовослужбовців привітання "Слава Україні! Героям слава!" запропонував Верховній Раді Кабінет Міністрів

 

У листопаді 2017 року міністр оборони Степан Полторак затвердив нові правила носіння військової форми і знаків розрізнення військовослужбовцями ЗСУ та ліцеїстами.