Попов знайшов винного у скандалі з каштанами

27 Травня 2013, 14:06

«Зараз я даю доручення негайно відсторонити від посади керівника зеленбуду. Поки йде розслідування. Я прошу юридично розібратися, хто підписував відповідний контракт з ним. І сьогодні цю людину, Цимбалюка, від займаної посади ми відсторонимо», – сказав Попов, додавши, що особисто слідкуватиме за відповідальністю чиновників.

«Закінчиться цей скандал, якщо українська сторона винна – відповідатиме по повній програмі. Особисто прослідкую. Прокуратура порушила кримінальну справу, йде розслідування, все на чисту воду буде виведено. Якщо це італійська сторона винна, виходячи з документів… Але не буду давати оцінку попередньо, це можлива версія, все одно ж, звертаю увагу, на відповідальність «Київзеленбуду», який взявся робити цю справу. Бо контролю ж ніякого не було. У вас в районі перший день працюють з таким посадковим матеріалом?!», – сказав голова КМДА.

З його слів,  найближчим часом очікується результат розслідування скандалу з каштанами. «Зараз цим італійська сторона також занепокоєна…  Ми це з`ясуємо», – наголосив він.

Водночас Попов зазначив, що не випадково порушив цю тему і хоче попередити чиновників про відповідальність за корупцію та інші правомірні дії. «Чому я на загал це говорю? У нас постійно, на жаль, як мінімум раз на місяць є якісь корупційні скандали. Ми вже скільки людей до відповідальності притягнули кримінальної, і все одно уроку немає. Якщо непрямий злочин, так халатність, безвідповідальність. Присутні тут керівники, і з себе не знімаю відповідальність, я вас всіх попереджаю у самий жорсткий спосіб. Прокуратура, міліція, правоохоронні органи – всі будуть працювати, щоб ми не мали таких проблем, за які нам потім соромно. Робіть висновки всі!», – підсумував Попов.

Нагадаємо,  із 289-ти каштанів, що висадили цьогоріч у Києві,  лише два виявились сорту «Бріотті». Каштани сорту «Бріотті» коштують на третину дорожче, ніж звичайні білі каштани: один саджанець «Бріотті» – 430 євро, один саджанець білого каштану – 300 євро.

Прокуратура Києва  встановила факти розтрати та привласнення бюджетних коштів на суму майже 1 млн грн.