«Позиція Київської міської держадміністрації і всіх моїх колег: безумовно, ми ніколи, ніколи не будемо провокувати це питання на своєму рівні в частині двомовності в Києві», – заявив він на Громадянському форумі Києва у вівторок, 18 вересня.
При цьому Попов нагадав, що ухвалення рішення про надання російській мові статусу регіональної належить до компетенції Київської міської ради, і закликав учасників форуму звернутися до столичних депутатів з відповідним зверненням з даного питання.
«Я думаю, що ваша авторитетну думку щодо цієї проблеми і офіційне звернення в Київраду – це запорука того, що ніхто і ніколи не буде це питання там піднімати, і таким чином ми як мінімум на найближчий час збалансуємо нашу об'єктивну думка про те, як повинно бути в Києві», – зазначив голова КМДА.
«Адже Київ – це не тільки політична столиця, не тільки адміністративний центр, це і культурна столиця України, і безумовно, які тут можуть бути дискусії щодо української мови», – підкреслив він.
Нагадаємо, у київській мерії у вівторок, 18 вересня, відбувається друге засідання Громадського форуму Києва, в якому беруть участь представники 104 підприємств і установ столиці, а також 127 громадських організацій.
Як відомо, Верховна Рада прийняла ініційований Партією регіонів законопроект "Про засади державної мовної політики" 3 липня. 8 серпня президент України Віктор Янукович підписав його, а набув чинності закон 10 серпня. Він передбачає можливість офіційної двомовності в регіонах, де чисельність нацменшин перевищує 10%.
Одеська обласна та міська ради, Харківська, Херсонська, Миколаївська, Запорізька, Севастопольська, Дніпропетровська і Луганська міськради, Краснолуцька міськрада (Луганська обл.), Запорізька, Донецька, Херсонська, Миколаївська та Дніпропетровська обласні ради вже прийняли рішення про визнання російської мови регіональною. Крім того, кримський парламент доручив до 10 жовтня 2012 підготувати і внести на розгляд кримських депутатів пропозицію щодо реалізації "мовного закону".
Угорська мова стала регіональною у місті Берегово (Закарпаття), а молдавська (румунська) – в селі Тарасівці Чернівецької області.