Респондентів попросили відповістити на запитання, який варіант найкращий для безпеки України із запропонованих.
42,1% опитаних впевнені, що Україні не варто входити до кожного з військових союзів, 26,2% підтримують військовий союз із Росією й іншими країнами Співдружності Незалежних Держав, 13% – з Організацією Північноатлантичного договору (НАТО), 17,8% не змогли відповісти й 0,9% вибрали свій варіант.
Респондентів також попросили відповісти, якби найближчим часом відбувся референдум щодо вступу в НАТО, чи погодилися б вони брати участь у ньому.
58,7% опитаних би погодилися, 27,1% – не погодилися й 14,2% – не змогли відповісти.
При цьому на питання, як би вони проголосували на цьому референдумі, 61,8% респондентів відповіли, що не підтримали б вступ до блоку, 14,8% – підтримали б й 23,4% – не змогли відповісти.
Опитування проводилося з 30 березня по 4 квітня в 132 населених пунктах, теоретична похибка не перевищує 2,3%, усього було опитано 2009 осіб старше 18 років.
Нагадаємо, генсек альянсу Андерс Фог Расмуссен пояснив, що в Альянсі з повагою ставляться до рішення нинішнього українського керівництва утриматися від приєднання до НАТО.
Прем'єр-міністр Україна Микола Азаров заявляв, що Україна співпрацювала з НАТО і буде співпрацювати, незважаючи на свій позаблоковий статус, оскільки це допоможе країні модернізувати її збройні сили. При цьому Президент України Віктор Янукович не раз підкреслював, що Україна не має наміру приєднуватися до НАТО.
Президент Віктор Янукович має намір відвідати Сполучені Штати Америки для участі в саміті НАТО 20-21 травня.