Поминки по мрії або виборча ніч у штабі Королевської

Політика
29 Жовтня 2012, 13:30

За годину до оголошення результатів опитувань у штабі Королевської(який розмістився в одному з приміщень НСК «Олімпійський») настрій був бойовим: технічний персонал з організаторами попивали чай, оператори налаштовували камери,  залою розповзалася бадьора музика представників іноземної естради. Час від часу її замінювала музична партійна заставка, або ж гімн олімпійців минулих років «Україна – вперед».

 Іноді серед народу з’являвся Євген Суслов ,який перекидувався кількома словами з присутніми організаторами. Щоправда, після цього 7-й номер списку зникав у приміщеннях нагорі, де відбувалася надважлива партійна нарада. Сама ж Королевська обіцяла дати брифінг приблизно о пів на дев’яту,  після перших результатів  екзит-полів. Тож всі завмерли в очікуванні.

О двадцятій годині з’явилися результати опитувань виборців. І жодне з п’яти не давало «Україні-вперед!» і двох відсотків голосів.   У залі з’явилися4-й та 5-й номери в списку партії – Роман Васько та Ілля Ємець, однак вони від коментарів для ЗМІ утримувалися, скидаючи все на очікування брифінгу. Було помітно – партійці щонайменше занепокоєні попередніми результатами голосування: обличчя серйозні, зосереджені. Прес-служба була шокована. Її представники до певного часу зникли із зали взагалі. Згодом присутнім повідомили, що брифінг перенесений, але точний час ще невідомий. Сцена, як і кількадесят стільців перед нею, пустували. Невелика кількість журналістів курсувала між столиками, сподіваючись зустріти когось із партії. Технічний персонал з охороною і організаторами все так же продовжували пити чай.

«Я з Наталею Юр’ївною працюю з листопада. І можу сказати, що дані наших екзит-полів показували зовсім іншу картину – ми набирали прохідний відсоток», – пояснювала прес-секретар Королевської Анастасія.

«Я не буду коментувати дані опитувань, давайте дочекаємося всіх результатів і самого брифінгу», – пояснював пан Васько.

Дивіться також: Результати п'яти екзит-полів

  О 21:10 до присутніх спустилася Наталія Королевська у супроводі пана Суслова. Вдягнувши на обличчя найщирішу з усіх можливих посмішок, Королевська звернулася до присутніх, подякувала тим, хто за неї голосував і заявила, що результати народного опитування не є результатами голосування ,відтак – не потрібно падати духом.

Чим більше говорила пані Наталя, тим менше на її обличчі залишалося від тої посмішки, якою вона зустрічала зал.  «Наше завдання – захистити кожен голос, ми зважаємо на результати екзит-полів. Паралельно наша команда провела власний екзит-пол, дані якого відрізняються від даних соціологічних служб. Розходження не лише за нашою політсилою. Триває паралельний підрахунок голосів», – сказала Королевська.

На уточнююче запитання, скільки ж набрала її політсила за партійним опитуванням – 5%, 6%, 7%, –  перший номер партійного списку відповіла розпливчасте «більше 5%».

«Команда зустрічатиме результати виборів», – зауважила Королевська, – А далі – буде робота в парламенті. Або ж робота над помилками. Це був наш перший вибір, а не останній».

Наостанок, лідер «України-вперед!» порівняла свою партію із «хворим ,якого везуть до моргу».

«Хочу побажати своїм людям пережити одну з найбільш непростих ночей у своїм житті. Ось коли хворого везуть в морг, а він говорить, "чи можна в реанімацію?", і йому кажуть "ні лікар сказав в морг значить в морг". Так ось, ми зараз ці хворі, і тим хто нас хоче відвести до моргу, ми будемо їх перемагати і будемо здоровими. Я впевнена, що ця ніч нашої команди, і потрібно тільки мобілізувати всі сили і можна захистити свої голоси», – сказала Королевська.

Під кінець виступу до трибуни спустився й «молодий політик» – футболіст Андрій Шевченко. Він попросив Королевську звернутися до своєї команди із побажаннями і згодом зник. Слідом за зіркою світового футболу зникла й Королевська. А за нею – і Ємець з Васько. Буквально на кілька хвилин між столиками затримався пан Суслов, але й він повернувся нагору, певно, до кімнати нарад.

Читайте також: «Батьківщина» зраділа перемозі над Кличком та поразці Королевської

Офіціанти почали серверувати столи наново – на скатертинах з’явилися салати, гарячі страви. Неподалік відкорковували шампанське і коньяк. Техперсонал з організаторами знову потяглися до столиків, щоправда вже за міцнішими за чай напоями. Журналісти шукали представників прес-служби. Останні, на запитання щодо оголошення перших результатів голосування знизували плечима й казали, що попередня інформація буде доступна лише зранку.

«У нас працює приблизно 30 тисяч людей на дільницях. Не можна сказати, що це 30 тисяч дільниць, оскільки на одній може бути як представник партії, так і спостерігач. Вони отримують на руки протокол із мокрою печаткою і повідомляють нам результати голосування. Далі ці результати опрацьовуються», – розповідав Павло, керівник прес-служби.

«Знаєте, люди що займаються паралельним підрахунком голосів не є публічними», – пояснювала представник пре-служби Лілія, зауважуючи, що з «непублічними» особами навряд чи вийде зустрітися.

Згодом у залі з’явилися представники ТРК «Україна», які робили включення з Наталею Королевською. Працівники телеканалу лаштували власне світло, камеру.Техперсонал штабу, тим часом, курсував навколо столів з їжею. Зала перед сценою пустувала. І лише одинокі камери дивилися сліпими об’єктивами поперед себе, у величезний екран з написом «Україна-вперед!», на якому так і не показали переможних результатів екзит-полу.

P.S. Згідно  з даними Центрвиборчкому, який опрацював понад  50% бюлетенів, партія «Україна-вперед!», набрала 1,66% голосів виборців.