Помічник держсекретаря США заявив про атаку російських найманців на позиції США в Сирії

19 Квітня 2018, 12:24

Помічник державного секретаря Сполучених Штаів Америки Уес Мітчелл заявив, що російські найманці здійснили напад на американські збройні сили в Сирії. Про це йдеться в офіційному документі для Комітету з міжнародних справ Палати представників Конгресу США. 

 

Зокрема,  у звіті не вказується місце та дата нападу.

 

Зазначається, що Росія дестабілізуює ситуацію в регіоні і створює передумови для конфронтації з Заходом.

 

"Втручання в Сирію та підтримка режиму Асада збільшили ризик конфронтації з Заходом. Невдалий напад на сили США, який здійснили російські найманці в Сирії, був одним з відчайдушних прикладів даної поведінки", – відзначив заступние держсека.

 

"Москва сповідує бажання перемогти Ісламську державу, але направляє бомби на сирійську попозицію і навіть на цивільних осіб, які виступають проти режиму. Вона хоче стабільної Сирії, але підриває Женевський процес.. Це активно сприяє поширенню іранського впливу в Сирії та Росії в інших регіонах", – йдеться у документі.

 

Так, РФ створює альтернативні майданчики для переговорів, як міжсирійський саміт в Астані, диктуючи там порядок денний.

 

Крім того, Мітчелл повідомив про зусилля США мінімізувати ймовірні зіткнення з російською армією.

 

"Ми здійснюємо посередництво та підтримуємо канали, що відмовляються від конфлікту, аби уникнути зіткнень у дедалі складнішому полі бою. Зв'язок між Коаліцією та росіянами забезпечує безпеку наших колективних авіарейсів та активів…Ми не шукаємо конфронтації. Але наші сили не соромляться використовувати необхідну і пропорційну силу, щоб захистити себе", – наголошується у звіті.

 

Нагадаємо, 18 квітня  президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп заявив, що місяць тому у Сирії відбулася "дуже жорстока сутичка" між американськими і російськими військовими.