Помер відомий український дисидент Юрій Бадзьо

2 Вересня 2018, 15:59

В суботу, 1 вересня, у Києві у віці 82 років помер відомий український дисидент Юрій Бадзьо. Літературознавець та ідеолог національно-визвольного руху, він був автором політичного трактату "Право жити" – фундаментального дослідження про нерівноправне становище українського народу в складі СРСР. Про це повідомляє Українська правда".

 

Зазначається, що Бадзьо брав участь у публічному протесті проти арештів української інтелігенції під час прем’єри фільму Сергія Параджанова "Тіні забутих предків" у київському кінотеатрі "Україна" 4 вересня 1965 року. За це та за відмову зректися своєї позиції його виключили з КПРС, звільнили з Інституту літератури, поступово позбавили можливості працювати не лише за фахом, але й в інтелектуальній сфері взагалі.

 

3 квітня 1979 року Юрія Бадзя заарештував КГБ. Київським міським судом він був засуджений на максимальний термін – 7 років таборів суворого режиму і 5 років заслання. За час ув’язнення дружину Юрія Бадзьо Світлану Кириченко 11 разів звільняли з роботи, навіть з посад поштарки і прибиральниці.

 

Дружина була разом із чоловіком на засланні в Якутії, де Бадзьо карався з 1986 року. Прохання про помилування він подати відмовився, проте в грудні 1988 році його звільнили за ініціативи влади.

 

У соцмережах українці пригадують видатного українця та сумують за ним.

 

Нагадаємо, у віці 89 років помер український дисидент, письменник, екс-народний депутат України та автор "Акту проголошення незалежності України" Левко Лук'яненко.