Полторак прокоментував вирок генералу Назарову у справі про збитий бойовиками Іл-76

29 Березня 2017, 12:19

Міністр оборони України Степан Полторак у середу, 29 березня, прокоментував вирок суду  у справі генерала Назарова щодо катастрофи збитого терористами Іл-76 на Донбасі у червні 2014 року.

На думку Полторака, вирок суду у справі генерала Назарова має бути максимально виваженим.

«Зараз створено небезпечний прецедент, коли рішення суду може небезпечно вплинути на думку особового складу, який задіяно у бойових діях. Окрім цього, вважаю що це рішення не йде на користь мотивації військовослужбовців, підняття бойового духу і впевненості у тому, що вони роблять вірно. Йдеться не лише про випадки ухвалення рішення офіцерським складом. Рішення щодо відповідальності кожного окремого військовослужбовця: від молодшого до старшого офіцера. Дуже важко приймати рішення, коли людина розуміє, що у країні агресора — Російській Федерації порушено більше 90 кримінальних справ, а обвинувачувальний вирок суду відбувся в Україні, і є нібито підливаючим воду на млин Кремля. При цьому військовим є необхідність продовжувати приймати рішення далі та захищати країну», – зазначив Полторак.

Окрім того, посадовець ззаначив, що підтримує відновлення спеціальних військових судів відповідно до чинного міжнародного досвіду. На його думку, оцінювати дії командирів у бойовій обстановці повинні військові спеціалісти, експерти та судді.

Нагадаємо, напередодні, 27 березня, Генштаб ЗСУ відреагував на вирок генералу Назарову у справі катастрофи Іл-76 на Донбасі. Відео Генштабу поширив на своїй сторінці в Facebook президент Петро Порошенко.

Як повідомлялося, 27 березня суд виніс вирок у справі про збитий терористами літак Іл-76. Генерала Віктора Назарова визнали винним в загибелі українських військових і засудили до 7 років позбавлення волі.

14 червня 2014 року бойовики в Луганську збили літак Іл-76, який заходив на посадку. В результаті трагедії загинули 9 членів екіпажу і 40 військовослужбовців. Прокуратура розцінила дії бойовиків як теракт.

25 листопада Печерський районний суд заарештував генерала Віктора Назарова за підозрою в причетності до краху літака Іл-76 і призначив заставу в сумі 365 тис. грн. Прокуратура стверджувала, що генерал не взяв до уваги інформацію СБУ про загрозу збиття літака і дозволив проведення спецоперації по доставці роти військових у луганський аеропорт. Сам Назаров заперечував звинувачення. Він вніс заставу і вийшов з-під варти.

Крім того, ватажку терористичної організації «ЛНР» Ігорю Плотницькому повідомили про підозру у скоєнні терористичного акту у справі збитого літака Іл-76.,