НОВИНИ

Катастрофа Іл-76 на Донбасі: Генерал Назаров перекладає провину на екіпаж

Колишній очільник штабу АТО заявив, що немає жодного доказу того, що він отримував на руки розвідувальне зведення про наявність поблизу аеродрому груп бойовиків та їхні наміри збити український літак.

Генерал-майор Віктор Назаров, якого звинувачують у службовому недбальстві у справі про збитий терористами під Луганськом Іл-76 із українськими військовими на борту, заперечує свою провину. Про це він  заявив у Павлоградському міськрайонному суді, де триває заключний етап розгляду справи – дебати сторін, повідомляє Радіо Свобода.

За словами Назарова, у матеріалах слідства є чимало суперечностей і відсутні докази його провини. Зокрема, він заявив, що немає жодного доказу того, що він отримував на руки розвідувальне зведення про наявність поблизу аеродрому груп бойовиків та їхні наміри збити український літак, окрім слів одного зі свідків, що він нібито передавав таку інформацію усно.

«Відтак слідством не доведений факт надання мені зазначеного розвідувального зведення. Слідство вважає, що розвідувальне зведення було невідкладно надане мені, а свідок Колесник зазначає, що начебто доповідав усно, та не пам’ятає коли», – сказав Назаров.

Він також заявив про «неконкретність обвинувачення» проти нього, зазначивши, що посадова особа не може бути звинувачена в службовій недбалості через обставини, на які не могла вплинути. Такими обставинами Назаров, зокрема, називає зміну курсу літаків, що летіли на аеродром Луганська: захід літаків на посадку початково був запланований з півночі, але літаки зайшли з півдня.

Генерал-майор зазначив, що заходи безпеки польотів літаків передбачають уточнення обстановки в районі приземлення, а також здійснення заходу посадку з вимкненими аеровогнями та в режимі радіомовчання. За його словами, рішення щодо порядку заходу на посадку ухвалювали керівники екіпажів літаків, а один із трьох літаків, потім збитий бойовиками, заходив на посадку з увімкненими вогнями.

Нагадаємо, 14 червня 2014 року бойовики в Луганську збили літак Іл-76, який заходив на посадку. В результаті трагедії загинули 9 членів екіпажу і 40 військовослужбовців. Прокуратура розцінила дії бойовиків як теракт.

25 листопада Печерський районний суд заарештував генерала Віктора Назарова за підозрою в причетності до краху літака Іл-76 і призначив заставу в сумі 365 тис. грн. Прокуратура стверджує, що генерал не прийняв до уваги інформацію СБУ про загрозу збиття літака і дозволив проведення спецоперації по доставці роти військових луганський аеропорт. Сам Назаров заперечував звинувачення. Він вніс заставу і вийшов з-під варти.

Крім того, ватажку терористичної організації «ЛНР» Ігорю Плотницькому повідомили про підозру у скоєнні терористичного акту у справі збитого літака Іл-76.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.