Полторак повідомив, що США готові виділити Україні черговий транш на оборону

8 Червня 2018, 17:02

Міністр оборони Степан Полторак повідомив, що США готові надати Україні черговий транш фінансової допомоги для посилення безпеки й оборони. Про це в п'ятницю, 8 червня, він заявив за результатами зустрічі з міністром оборони США Джеймсом Меттісом у Брюсселі.

 

"Міністр оборони Меттіс наголосив, що США готові видати другий транш фінансової допомоги, яка буде використана для подальших оборонних потреб на засадах нового закону України про національну безпеку", – повідомив Полторак.

 

Він також зазначив, що Канада відпрацює перелік оборонного обладнання для надання його Збройним силам України.

 

У свою чергу, Велика Британія підтримує зусилля України в створенні системи управління ризиками, внутрішнього контролю та управління оборонними ресурсами.

 

Крім того, глава Міноборони додав, що в України високий рівень співпраці з Польщею та Литвою.

 

Як повідомлялося 24 травня, Палата представників Конгресу США підтримала законопроект, який передбачає виділення в 2019 році 250 мільйонів доларів на надання військової допомоги Україні та постачання оборонного озброєння.

 

Нагадаємо, у березні посол України в США Валерій Чалий повідомив, що Вашингтон вирішив збільшити військово-технічну допомогу Україні, а також планує виділити гроші на розвиток реформ. Це, за його словами, 200 млн дол. від Пентагона, 95 млн дол. по лінії зовнішніх військових операцій Державного департаменту, і є ще низки програм. Тобто загалом понад $300 млн дол.

 

23 березня президент США підписав закон про бюджетне фінансування США розміром $1,3 трлн, який передбачає допомогу Україні у понад 620 млн доларів.