Польський євродепутат прилетів до окупованого Криму

10 Грудня 2015, 17:14

Польський євродепутат Януш Корвін-Мікке прилетів до анексованого Росією Криму, оголосивши про намір зустрітися з представниками «влади» і кримськими татарами. Про це він написав у Facebook.

Євродепутат пояснив, що на анексований Росією півострів він відправився через Москву.

«Дуже багато російських телеканалів звернулись до мене з проханням про інтерв’ю. Буде добре!», – зауважив політик.

Також він додав, що йому влаштували в Сімферополі дуже гарний прийом.

«Прийом був дуже приємний. Завтра я зустрінусь з владою, з представниками кримських татар і так далі. Проти мого візиту виступили кримські комуністи, які навіть хотіли влаштувати демонстрацію», – написав євродепутат.

Януш Корвін-Мікке є консервативним лібералом. Він очолює одну з правих польських партій KORWiN. На останніх парламентських виборах у Польщі його партія зазнала поразки і не пройшла до парламенту. Інколи його називають «проросійським політиком». Він також відомий своїми скандальними висловлюваннями і вчинками. Наприклад, під час дискусії в Європейському парламенті він назвав біженців з Близького Сходу «людським сміттям».

Як повідомлялося, наприкінці липня 2015 року група французьких депутатів приїхала до Криму всупереч рішенню України про доступ на півострів. У Європарламенті засудили цей візит. А в Україні Генеральна прокуратура відкрила провадження за цим фактом.