«Тверді запевнення президента Януковича, що внутрішні ціни на газ не будуть підвищені, є примітними, оскільки вони практично виключають можливість одержання кредиту від МВФ, якого Україна прагне у зв'язку з економічною ситуацією. Це може означати, що Київ очікує суттєвої фінансової допомоги від Росії, яка, можливо, стане частиною газової угоди. Це може врятувати країну від економічної дестабілізації і політичних наслідків соціально дорогої співпраці з МВФ, що з точки зору уряду в Києві є ключовою проблемою в контексті президентських виборів, запланованих на 2015 рік.
Умовою допомоги з боку Росії буде згода України на створення консорціуму за її сценарієм, тобто без участі ЄС (як раніше запропонував Київ). Вже на початку лютого посол Росії в Києві Міхаіл Зурабов натякнув, що угода такого роду може також містити відмову від минулорічних претензій Росії щодо недобору газу і вступу в Митний Союз», – пише експерт.
«Критика Енергетичного співтовариства пов'язана з газовими переговорами з Москвою оскільки можна припустити, що газовий контракт з Росією буде несумісний із зобов'язаннями України в Енергетичному співтоваристві. Це стосується, зокрема, необхідності реалізації Україною Третього енергетичного пакета, який є неприйнятним для Росії. Україна пом'якшила свою критику Енергетичного співтовариства і заявила, що не має наміру виходити з організації після заяв про газову співпрацю, котрі ЄС зробив на саміті ЄС-Україна і які поліпшили позиції Києва у вирішальній стадії переговорів з Росією», – додає Сарна.
Читайте також: ТРУБАдури. "Сім'я" може створити РосУкрЕнерго-2