НОВИНИ

Янукович незадоволений порядками у Європейському енергетичному співтоваристві

Україна незадоволена членством у Європейському енергетичному співтоваристві. Про це заявив президент Віктор Янукович у ході телемарафону «Діалог з країною».

«Ми вкрай невдоволені відношенням до України цього співтовариства», - сказав Янукович.

«Поки що ми не бачимо ефекту від вступу такого, як ми розраховували. Ніякого. Йдуть розмови. А після розмов нема ніяких дій», - додав він.

За словами Януковича, вступаючи до Європейського енергетичного співтовариства, Україна розраховувала, що це «буде велика сім’я, будуть загальні правила, будуть справедливі відношення і стосунки».

«Що Україна отримала? Я не кажу про Північний потік, він почав будуватися раніше… Коли почались розмови про Південний потік, ми попереджували, просили – давайте враховувати всі інтереси. Нас начебто чули, начебто погоджувались, але врешті погодили будівництво..  Ми знову втратимо обсяги прокачки. Тобто порушують інтереси України», - сказав Янукович.

«І навіщо нам там бути?», - додав він

Він також відзначив, що коли Газпром пред’явив Україні штрафні санкції на 7 млрд доларів Європейське енергетичне співтовариство теж не відреагувало. «Ніхто не відреагував. Ніяк. Тиша. Ми знову ведемо переговори наодинці», - сказав він.

«Я сподіваюсь, що нам треба буде приймати якесь рішення. Яким воно буде – ми подивимось найближчим часом», - сказав він.

Нагадаємо, що 6 лютого, на прес-конференції у Вільнюсі Янукович теж висловив незадоволення  співпрацею з Енергетичним співтовариством.

У відповідь у ЄЕС заявили, що Україна не зверталася до них з проханням взяти участь у двосторонніх переговорах з Росією або про якусь іншу допомогу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.