Польсько-українська криза. Дуда повідомив про плани відвідати Україну

10 Листопада 2017, 12:12

Президент Польщі Анджей Дуд повідомив, що він розглядає можливість відвідати Україну, попри на заяви міністра закордонних справ Вітольда Ващиковського. Про це він заявив в коментарі для Nasz Dziennik, повідомляє польське агентство PAP.

"Ми все це розглядаємо", – зазначив він.

Дуда заявив, що хоче відвідати могили поляків в Харкові. Крім того, він нагадав, що 17 січня Польща стане непостійним членом Ради безпеки ООН, де буде розглянуто "питання України".

"Цей візит дозволить зрозуміти, що відбувається в Донецькій і Луганській областях", – додав польський президент.

Водночас, за його словами, деякі сигнали з української сторони є для нього неприйнятними.

"Я не згоден з тим, що люди, які займають високі посади в українській владі, мають погляди, які фактично є антипольськими ", – зазначив Дуда.

Нагадаємо, 6 листопада віце-консул Польщі Марек Запур заявив, що Української держави в період 1919-20-х років не існувало, а Львів є польським містом. Відповідна заява прозвучала у Рівненському обласному краєзнавчого музеї, де відбувся круглий стіл "Волинський експеримент Г. Юзевського: дорога до польсько-українського примирення у міжвоєнний період".

Раніше очільник Міністерства закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський заявив, що Київ "використовує" Варшаву і розраховує, що вона за будь-яких обставин підтримуватиме Україну.