Польська православна Церква зробила заяву щодо автокефалії в Україні. Оновлено

5 Квітня 2019, 13:40
Польська Автокефальна Православна Церква(ПАПЦ) заявила, що підтримує українську автокефалію відповідно до "догматично-канонічних норм по відношенню до цілої церкви, а не групи розкольників".Про це йдеться в офіційній заяві канцелярії Собору єпископів.
 

 

"Від імені Собору єпископів ПАПЦ, у відповідь на листи у справі автокефалії  Православної церкви в Україні однозначно інформуємо, що Польська Автокефальна Православна Церква була і є за визнання повної самостійності – автокефалії Церкви Православної в Україні", – йдеться у повідомленні.

 

Так, у канцелярії наголошують, що "надання автокефалії повинно відбуватися відповідно до догматично-канонічних норм по відношенню до цілої церкви, а не групи розкольників".

 

Водночас зазначається, що ті, хто відступив від церкви, були позбавлені священицьких свячень, і вони не можуть представляти "здоровий церковний організм". Зокрема, ця канонічна дія порушує євхаристійну і міжправославну єдність.

 

Своєю чергою, Собор єпископів також відповів на звинувачення у визнанні хіротоній розкольників, які були прийняті до ПАПЦ.

 

Раніше польський журнал Polityka взяв інтерв'ю в митрополита Варшавського Сави, предстоятеля Польської автокефальної православної церкви (ПАПЦ). Як відомо, у листопаді собор єпископів ПАПЦ заборонив своїм священикам спілкуватися із духовенством УПЦ КП та УАПЦ. Сава заявив, що влада України "повинна спочатку об'єднати країну, завершити війну, а потім займатися лише справами церкви". На питання про те, чи привітав він предстоятеля, митрополита Київському та всієї України Епіфанія, той відповів, що "у світлі канонічного права він не є священиком". Сава говорив про так званих "українських сепаратистів, які створили Київський Патріархат і автокефалію".

 

Як відомо, у 2016 так звані "братчики" ПАПЦ у співпраці з проросійською партією Zmiana, очільник (Матуеш Піскорський) якої перебуває під арештом за звинувачення у шпигунстві на користь РФ та націоналістами з партії "Корвін", доставили "гуманітарний вантаж" до окупованого Донецька. Польські ЗМІ вказували, що така діяльність ПАПЦ відбувалась із благословення митрополита Сави. Ба більше, раніше ЗМІ повідомляли, що у травні до Варшави прибув народний депутат України Новинський, який відповідно до отриманого з Москви завдання зі створення "ініціативної групи" з блокування надання автокефалії української церкви зустрічався з митрополитом Савою.

 

 

97