Польща зробить усе можливе для євроінтеграції України, якщо влада виконає всі вимоги ЄС

Акценти
27 Червня 2013, 14:14

25 червня під час відвідування Ради міністрів закордонних справ у Люксембурзі польський дипломат Радослав Сікорскі заявив, що виконання вимог Європейського Союзу до України, а отже – й успіх підписання Угоди про Асоціацію, лежить на плечах українських політиків. Міністр пообіцяв: якщо останні успішно проведуть необхідні зміни, Польща докладе усіх можливих зусиль для того, аби переконати інші держави ЄС у необхідності укладення Асоціації.

Як зазначає EurActiv, такі країни як Польща, Литва та Естонія прагнуть асоціації з Україною, незважаючи на ув’язнення Тимошенко. Вони заявляють, що доля однієї людини не повинна визначати думку ЄС щодо цілої держави. Тим не менше, згідно з думкою Сікорскі, у випадку невиконання умов, поставлених Союзом, укладення Угоди не відбудеться. На питання журналістів, чи на його думку підписання документу, заплановане на 28-29 листопада 2013 року, знаходиться під ризиком, політик відповів ствердно. «Ми заклопотані тим, що Україна може не виконати вимоги вчасно», – сказав польський міністр.

Сікорскі зазначив, що в України є час до кінця літа. За його словами, на випадок невиконання вимог ЄС матиме план «Б». Та скоріш за все, на думку дипломата, невдача у Вільнюсі спричинить 2-річну затримку у підписанні Угоди, у зв’язку з виборами до Європейського Парламенту, що пройдуть у 2014 році.

90