Польща вирішила ініціювати створення міжпарламентської асамблеї країн Вишеградської четвірки, Румунії та України

26 Червня 2016, 13:16

Країни карпатського регіону повинні посилити співпрацю для розвитку інфраструктури і поліпшення економічної ситуації в регіоні, а Україна, зокрема, повинна збільшити кількість пунктів пропуску на своєму кордоні з західними сусідами – країнами-членами ЄС. Про це заявив маршалок Сейму Польщі Марек Кухчинський на полях Форуму місцевого розвитку в Трускавці Львівської області в неділю, 26 червня.

"На даний момент така співпраця дуже слабка. Потрібно поставити мету – збільшити кількість пунктів переходу через кордон, поліпшити інфраструктуру між Україною та Словаччиною, Україною і Румунією, Україною та Польщею", – сказав він.

Глава польського парламенту зазначив, що на економічному форумі в Криниці (Польща) планується запропонувати сформувати міжпарламентську асамблею в форматі чотирьох країн Вишеградської групи (Польща, Чехія, Словаччина, Угорщина) і ще двох сусідніх країн Карпатського регіону – Румунії та України. "Ми хочемо запропонувати нашим колегам з Чехії, Угорщини створити спільну асамблею з Україною, Румунією не тільки в форматі чотирьох країн", – сказав він.

"Протягом багатьох років ми створюємо організацію в регіоні Карпат від України, Сербії через Румунію, Словаччину, Чехію, Угорщину, Польщу навіть до Білих Карпат на кордоні Чехії, Словаччини та Австрії. Якщо подивитися на карту – це головний центр центрально-східної Європи" , – пояснив Кухчинський, зазначивши при цьому, що з точки зору економічного розвитку та інфраструктури – це "найменш розвинений регіон".

"Питання розвитку інфраструктури, економіки, розвитку співпраці – це наша мета розвитку і у співпраці парламентів", – сказав спікер Сейму Польщі, додавши, що "ми повинні уникати ситуацій, що ми спілкуємося, підтримуємо зв'язки за допомогою Берліна, Вашингтона, інших міст" .

Кухчинський також підкреслив, що така співпраця між парламентами має стати сильним інструментом для впливу на НАТО, інші країни, зокрема, на Росію, з тим, щоб вона припинила агресію проти України.

Як очікується, ювілейний XXV Економічний форум в Криниці-Здруй (Польща) пройде з 8 по 10 вересня цього року. На ньому очікується більше 3 тисяч гостей з Європи, Центральної Азії, США. Економічний форум в Криниці-Здруй проводиться щорічно з 1990 року. 

Нагадаємо, раніше українські підрозділи приєналися до створення бойової тактичної групи Вишеградської четвірки.