НОВИНИ

Українські підрозділи приєналися до створення бойової тактичної групи Вишеградської четвірки

Відтепер сили та засоби Збройних Сил України визначеним складом беруть участь у оперативному чергуванні БТГ ЄС В4.

6 червня в Брюсселі відбулося підписання Ноти про приєднання Міністерства оборони України до Технічної угоди між Міністерством національної оборони Республіки Польща, Міністерством оборони Словацької Республіки, Міністерством оборони Угорщини та Міністерством оборони Чеської Республіки стосовно їхнього співробітництва в рамках Бойової тактичної групи Європейського Союзу, сформованої країнами Вишеградської четвірки (БТГ ЄС В4). Про це повідомляє прес-служба місії України в ЄС.

Згідно з текстом, технічна угода була підписана від імені міністрів оборони відповідних держав Військовими представниками.

«Із підписанням Ноти було завершене нормативно-правове врегулювання досягнутих домовленостей, загальних зобов’язань, принципів та процедур, згідно з якими сили та засоби Збройних Сил України визначеним складом беруть участь у оперативному чергуванні БТГ ЄС В4», – йдеться у повідомленні.

«Залучення українських підрозділів до формування БТГ ЄС разом з підрозділами держав-членів ЄС є свідченням відданості України забезпеченню стабільності та безпеки у світі, а також готовності робити для цього свій активний внесок. Участь в оперативному чергуванні БТГ ЄС дає змогу Збройним Силам України розвивати оперативні спроможності, набувати кращих військових стандартів та підтримувати взаємосумісність з арміями держав-членів ЄС у контексті спільної діяльності щодо врегулювання криз», – зазначають у прес-службі місії України в ЄС. 

Згідно з текстом, Україна має намір і надалі розвивати плідне співробітництво з Європейським Союзом у сфері політики безпеки та оборони, зокрема шляхом залучення до формування БТГ ЄС у майбутньому. 

Довідково: починаючи з 2010 року підрозділи Збройних Сил України визначеним складом залучаються до чергування у складі Бойових тактичних груп Європейського Союзу.  У першому півріччі 2010 року літак аеромедичної евакуації Ан-26 «Віта» з групою аеромедичної евакуації Збройних Сил України перебував на оперативному чергуванні у складі бойової тактичної групи ЄС «Балтійська» (Республіка Польща, Федеративна Республіка Німеччина, Словацька Республіка, Литовська Республіка та Латвійська Республіка). 

У другому півріччі 2011 року та у першому півріччі 2014 року сили та засоби Збройних Сил України перебували на оперативному чергуванні у складі БТГ ЄС «Хелброк» (Грецька Республіка, Республіка Болгарія, Румунія та Республіка Кіпр) у такому складі: 

рота морської піхоти (96 осіб);

транспортний літак Іл-76МД з екіпажем;
група штабних офіцерів Збройних Сил України (10 осіб). 

У першому півріччі 2016 року сили та засоби Збройних Сил України беруть участь в оперативному чергуванні БТГ ЄС «ХЕЛБРОК» таким самим складом, а також у оперативному чергуванні БТГ країн-членів Вишеградської четвірки (Польща, Словаччина, Угорщина, Чехія).

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.