Польща виділила $500 тисяч на розвиток бізнесу постраждалим із зони АТО

27 Липня 2017, 23:58

Влада Польщі виділила 500 тисяч доларів на підтримку розвитку підприємництва серед населення, яке постраждало від конфлікту на Донбасі. Про це повідомила директор програми розвитку ООН в Україні Блерта Чела.

Зазначається, що це спільна угода Польщі з Програмою розвитку ООН в Україні та українським урядом, проект розрахований на створення 150 робочих місць у 40 малих і середніх підприємствах.

«Це може бути мала пекарня, мовна школа, інша цікава ідея. Має бути бізнес-план, у підприємстві щонайменше повинно працювати 4 людини. На кожен проект надаватиметься 10 тисяч доларів. Наш проект стосується переселенців і мешканців громад, які проживають у підконтрольних Україною районах Луганської і Донецької областей», – розповіла  Чела.

Завдяки співпраці з Польщею в Івано-Франківську планують створитицентр підтримки сім’ї, що надаватиме психологічну та іншу допомогу.

«Від 2014 року Польща вирішила надати гуманітарну допомогу громадянам на Донбасі, Харківщині, тоді це було важливо, бо люди потребували допомоги, адже втекали зі своїх домівок. Це були основні потреби, але люди, які втратили свої домівки, працю, потребували психологічної допомоги, що дозволили їм знайти віру і сили. Життя показує, що люди хочуть повернутись до життя, розпочати свій бізнес. Важливо, щоб ці люди почали думати і вміли організуватись», – каже заступник міністра закордонних справ Польщі Йоанна Вронецька.

У рамках проекту передбачена підтримка розвитку навичок у веденні бізнесу, грантів для започаткування власної справи мешканцями Луганщини і Донеччини, які проживають на підконтрольній Україні території.

Торік польський уряд надав 730 тисяч доларів США на розвиток підприємництва серед населення, що постраждало від конфлікту на Донбасі. Завдяки цьому проекту близько 200 переселенців і місцевих мешканців Луганської і Донецької областей навчились складати бізнес-плани, було підтримано 100 бізнесів, створено понад 300 робочих місць.

Нагадаємо, в травні Білий дім представив проект федерального бюджету США на 2018 фінансовий рік, який передбачає, в тому числі, допомогу Україні за різними програмами на загальну суму близько $350 млн. Зокрема, документ передбачав кошти Україні на програми допомоги у військовій сфері та сфері безпеки, а також в рамках програм Держдепу і Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).