Польща сформувала нову дивізію на східному кордоні

10 Вересня 2018, 17:08

Міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак заявив про збільшення військової присутності на сході країни із формуванням нового підрозділу збройних сил. Про це йдеться на сайті польського оборонного відомства.

 

"Я прийняв рішення про створення нового підрозділу Польської армії, командування якого буде розташована в Седльце. Новим командиром 18-ї механізованої дивізії буде бригадний генерал Ярослав Громадзінські", – зауважив він.

 

 

Зазначається, що нова дивізія буде сформована з трьох бригад: 1-ї бронетанкової, 21-ї бригади Підгальських стрільців, і нової, яка незабаром буде сформована.

 

"18-й механізована дивізія відповідатиме всім стандартам НАТО та буде готова до використання у рамках підкріплення союзників. Проте основним її завданням буде захист території Республіки Польща", – підкреслюється у повідомленні.

 

Зокрема, говорячи про ситуацію у галузі безпеки та завдання, що стоять перед польською армією, Блащак наголосив, що створення четвертої дивізії посилює східний фланг і зумовлене ​​оперативною потребою.

 

 

"2018 рік буде записаний в історії польської армії та історії міста Седльце. У цьому році ми зосереджуємо зусилля на створенні більш чисельної польської армії, оснащеної більш сучасним обладнанням та більш вбудованою у структури НАТО. Звідси й процес модернізації та подальші контракти, підписання контракту на купівлю комплексів Patriot та переговори щодо дуже великого контракту для армії", – підкреслив глава Міноборони.

 

 

Крім того, Блащак у промові нагадав про події, які відбулися  98 років тому, а саме Варшавську битву, війну проти більшовиків.

 

"Ми всі усвідомлюємо, що сталося 17 вересня 1939 року (вторгнення СРСР до Польщі, – Ред.), -сказав він.

 

Раніше Блащак оголосив про плани створити Фонд національної оборони, до якого ресурси повинні надходити з небюджетних джерел. 

 

Також  Блащак повідомив, що ймовірність розміщення постійних військових баз США в Польщі "дуже висока". 

 
 
Нагадаємо, 11 червня голова Бюро національної безпеки Польщі Павел Сольох заявив, що в Польщі повинні бути постійні бази військ Сполучених Штатів.